İsrail Kurtlar Vadisi'ni şikayet etti

İsrail, Kurtlar Vadisi dizisinden duyduğu rahatsızlığı Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi'ne iletti.

11.01.2010 - 17:42

İsrail Kurtlar Vadisi'ni şikayet etti

İsrail, Kurtlar Vadisi dizisinden duyduğu rahatsızlığı Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'u bugün Dışişleri Bakanlığına çağırarak dile getirdi.


Edinilen bilgiye göre, İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Büyükelçi Çelikkol'a diziden duydukları rahatsızlığı ve üzüntüyü iletti.

İsrail basını da Kurtlar Vadisi adlı dizide, Mossad'ın Türkiye'deki faaliyetlerinin işlenmesini gündeme getirdi, dizinin İsrail karşıtı mesajlar içerdiğini öne sürdü.

İsrail daha önce de TRT'de yayınlanan Ayrılık dizisinden rahatsızlığını dile getirmiş, Filistin'de yaşananları anlatma iddiasında olan dizinin İsrail karşıtı olduğunu ve düşmanlık tesis etmeye yaradığını söylemişti.

"DOĞRULARI SÖYLEMEYE DEVAM"
Öte yandan dizi yapımcısı Pana Film'den ''Kurtlar Vadisi, doğruları söylemeye ve yanlışları teşhir etmeye devam edecektir'' açıklaması geldi.

Pana Film'den yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in başta Birleşmiş Milletler raporları olmak üzere, birçok uluslararası insan hakları örgütünün hazırladığı raporlarda defalarca savaş suçlusu olarak ilan edildiği belirtildi.

''İsrail yönetimi, insanlık dışı uygulamalarının teşhirini diplomatik yollardan engellemeye çalışmak yerine, bir an önce Filistinli çocuklara uyguladığı vahşeti durdurmalıdır'' denilen açıklamada, şöyle devam edildi:

''İsrailli yetkililerin Filistinli çocuklara olan hassasiyetinin derecesini, başta İsrail halkı olmak üzere, dünya kamuoyu ibretle seyrediyor. Filistinli çocuklar, en temel yaşamsal hakları olan beslenme, sağlık, eğitim gibi haklardan mahrum ediliyor. Birleşmiş Milletler bayrağı altındaki çocukları bombalamaktan çekinmeyen İsrail yönetimi, neden Kurtlar Vadisi dizisinde yaptıklarının anlatılmasından rahatsız oluyor?

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...