Kara kış tren seferlerini aksattı

Noel tatilinde evinde olmak isteyen onbinlerce İngiliz trenle evlerine gitmek isterken, demiryolları yapılacak seferlerin dörtte birinin iptal edildiğini açıkladı.

24.12.2010 - 16:08

Kara kış tren seferlerini aksattı

İngiltere'deki demiryolu işletmeciliği yapan firmalar soğuk hava nedeniyle gecikmeleri önlemek için servislerinin sayısını azalttı. Servis sayısının azalması ise istasyonlarda yolcuların birikmesine neden oldu.

Güney doğuya gidenler daha önceden duyurulandan bile fazla sefer iptali ile karşılaştı. Yolcu grupları firmaların bu kararı dakik olmadıkları zaman devlete ödemeleri gereken ceza ve yolculara vermeleri gereken tazminattan dolayı aldıklarını iddia etti.

Yılın en yoğun dönemlerinden biri olan Noel arifesinde 1,5 milyona yakın kişinin tren kullananması bekleniyor. Hatta kötü hava koşulları nedeniyle yollara çıkmaması tavsiye edilen motosikletlilerle beraber bu rakam daha da artabilir.

Çarşamba günü 21 bin 417 tren seferinden 2041'ı iptal edildi. Dün de işletmecilerin bazıları seferlerini dörtte bire yakın oranda azalttı. Buna rağmen çalışması gereken trenlerin sadece yüzde 92'si sefer yaparken 770 tanesi ya gecikti ya da hiç sefere çıkmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...