Grev süresince, belediye çalışanları başbakanlık önünde miting yaptı. Başbakanlık önünde düzenlenen mitingde, polis ile eylemciler arasında arbede çıktı. Polis bazı göstericileri tutuklarken atılan cisimlerden yaralanan polisler oldu.

Bakanlar Kurulu, grevi 60 gün süreyle erteleyince çalışanlar zorla belediye binasına girmek istedi. Binaya giremeyen belediye çalışanları yola çöp dökerek ateşe verdi.

ÇALIŞANLAR 2 AYDIR MAAŞ ALAMIYOR
Grevi erteleme kararına gerekçe olarak, başkentte haftalardır biriken çöplerin halk sağlığını tehdit eder boyuta ulaşması gösterilmişti. 2 aydır maaş alamayan belediye çalışanları da grevin Bakanlar Kurulu tarafından 60 gün süreyle yasaklanmasını tanımadığını belirterek eylemi sürdüreceklerini açıklamıştı.

'MAAŞLAR BİR AN ÖNCE VERİLSİN'
Bu arada, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı'na davet ederek, Lefkoşa Türk Belediyesi'nde yaşanan gelişmeleri ele aldı.

Eroğlu, Lefkoşa Belediye çalışanlarının bir an önce maaşlarının verilmesi ve sendikanın eyleminin kaldırılarak çöplerin toplanması gerektiğini söyledi.

Eroğlu, bu olayda iki mağdur taraf olduğunu, bunlardan birinin Lefkoşa Belediye çalışanları, diğerinin de Lefkoşa halkı olduğunu kaydetti.