Financial Times'da yer alan bir haberde, Mısırlı yetkililerin, ülkenin en büyük ve yasaklı muhalefet hareketi Müslüman Kardeşler'e karşı propaganda için televizyon dizilerini kullandığı duyuruldu.

Gazetenin Kahire muhabiri Heba Saleh imzası ile çıkan haberde, "Müslüman Kardeşler'le bağlantılı kişiler, 2005 yılında, bağımsız adaylar olarak katıldıkları genel seçimde, meclisteki sandalyelerin yüzde 20'sini kazanmışlardı. Mısır hükümeti, hareketin, bir daha bu tür bir kazanım etmesini önlemeye kararlı olduğunu gösteriyor" denildi.

Gazete, Al-Gama'a ya da Türkçesiyle "Cemaat" adlı televizyon dizisinde, Müslüman Kardeşleri 1928 yılında kuran Şeyh Hasan el-Benna'nın, İslam devleti kurmak için şiddete başvurmaya hazır, fırsatçı bir siyaset adamı olarak canlandırıldığını da yazıyor.

Saleh, televizyon programının, bir zamanlar gizli bir silahlı kanadı olmuş olsa da, örgütün, 50 yıldan uzun bir süredir şiddete başvurmamış olmasının gözden kaçırıldığını belirtip, dizinin bölümlerinin, Ramazan ayı boyunca, birden fazla televizyon kanalında gün içinde defalarca yayınlandığını da aktarıyor.