Onlar için acı bahar

Tunus'ta, Arap baharının fitilini ateşleyen Muhammet Bouazizi'nin ailesi İstanbul'a geldi. Aile, NTV'ye oğullarını ve Tunus'u anlattı. Aile İstanbul'da tatsız bir olay da yaşadı.

NTV Haber 14.12.2011 - 11:31

Onlar için acı bahar

Tunus'ta zabıtalar tezgâhını aldı, O işsizliğe isyan edip kendini yaktı. Ve Tunuslu Muhammet Bouazizi, Arap baharının simgesi olarak tarihe geçti...

Geride bıraktığı ailesi Muhammet ile gurur duyuyor. Ama özlem duygusu ağır basıyor...

Mazlum-Der’in davetiyle İstanbul'a gelen Muhammed'in kardeşi İeila Bouazizi ve annesi Mnnoubia Bouazizi,, hala olanlara inanamıyor.

“Muhammet çok iyi bir çocuktu. Kalbi sevgiyle doluydu. Herkesin ihtiyaçlarını karşılardı. Ama Tunus’ta baskı rejimi vardı ve onu protesto etti” diyor annesi.

HALA KIZKARDEŞİNİN RÜYALARINDA
Kardeşi ise şöyle diyor:
“Muhammet her zaman rüyalarımda. Ablam da gördü. Muhammet rüyamda bembeyazdı, bana Libya’ya gittiğini şimdi sıranın Rusiye’ye geldiğini söyledi.”

Ailesi, Muhammed'in 17 gün süren tedavisi sırasında hastaneye devrik lider Zeynel Abidin Bin Ali’nin de geldiğini ve Muhammed’in tedavisini, ilaçlarını karşılayacağını hatta estetik operasyon yaptıracağını söylediğini belirtiyor.

EŞYALARI ÇALINDI
Bouazizi ailesi ziyaretçi olarak geldikleri İstanbul’da talihsiz bir de olay yaşadı. Pasaport ve kredi kartlarının içinde olduğu çantaları bir dükkânda çalındı.

İçinde 200 dolar, pasaportlar, uçak biletleri ve bazı evrakların bulunduğu çantayı çalan hırsızların yakalanması amacıyla çalışma başlatıldı.

İş yerinin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, zanlıların, daha önce benzer suçlardan sabıkalı çocuk yaştaki iki kız çocuğu olduğunu belirledi.

Çocukların çantayla birlikte bir taksiye bindiğinin tespit edilmesi üzerine taksicinin ifadesine başvuruldu. Taksi şoförünün zanlıları İstinye Park'ta indirdiğini söylemesi üzerine Güven Timleri, iki çocuğu burada gözaltına alarak, Fatih Çocuk Büro Amirliğine götürdü.

Hırsızlık suçundan emniyette çok sayıda kayıtları olan E.T ile N.K'nin ifadelerine başvurulduğu ve yarın adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Çantanın, Bouazizi ailesine teslim edildiği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...