İngiltere’de kısa süreli terör paniği yaşandı. Pakistan'ın Lahore kentinden kalkan bir yolcu uçağına İngiliz ordusuna bağlı bir savaş uçağı kısa süre eşlik etti. 

Pakistan'ın Lahore kentinden kalkarak İngiltere'nin Manchester kentine giden Pakistan Hava Yolları'na ait bir yolcu uçağı bir İngiliz jeti eşliğinde Essex'te Stansted Havalimanı'na yönlendirildi. 

Stansted Havalimanı sözcüsü, savaş jetleri eşliğinde havalimanına indirilen uçağın soyutlanmış bir bölgeye alındığını ve Stansted Havalimanı'ndaki diğer uçuşların normal seyrinde devam ettiğini söyledi.

İngiliz güvenlik güçlerinden bir kaynak da, uçağın Manchester yerine Stansted Havalimanı'na indirilmesine bir terör saldırısı şüphesinin neden olmadığını belirtti.

İngiliz polisi, uçakta huzursuzluk yaratan iki Pakistan vatandaşını gözaltına aldı. Daha önce gelen haberlerde, uçağın pilotuyla irtibat kurulamadığı belirtilmişti.

İngiliz Daily Mail gazetesi, savaş uçaklarının indirdiği uçakta 297 yolcunun bulunduğunu yazdı.

Uçağın kalkışından kısa bir süre motorundaki arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldığı iniş sırasında motorlardan birinin alev aldığını belirtti.