Saddam’ın kızı: IŞİD’in zaferinden memnunum

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in kızı Ragad, IŞİD’in ülkede bazı bölgeleri ele geçirmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 13.06.2014 - 17:26

Saddam’ın kızı: IŞİD’in zaferinden memnunum

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in kızı Ragad, Londra merkezli Arapça yayımlanan El-Kuds el-Arabi gazetesine verdiği demeçte, Irak'taki gelişmeleri yakından takip ettiğini dile getirdi.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü ve bazı aşiret güçlerinin Musul ve kimi yerleşim birimlerinde kontrolü ele geçirmesi olaylarına değinen Ragad, "Amcam İzzet (İbrahim el-Duri - Saddam'ın yardımcısı) ve kahraman savaşçıların elde ettiği zaferlerden dolayı çok memnunum" ifadelerini kullandı.

Gündemi takip ettiğini ancak herhangi bir siyasi faaliyet yürütmediğini aktaran Ragad, "Yıllardır ayrı kaldığım Irak'a bir gün dönecek ve babam Saddam Hüseyin'e Fatiha okuyacağım" dedi.

Ragad'ın kızı Harir de "Irak'taki gelişmelerden" memnuniyet duyduğunu, özellikle Tikrit kentinin ele geçirilmesinden ötürü çok sevindiğini ifade etti.

ABD'nin ülkeye müdahalesinin ardından kurulan Irak Hükümeti, devrik lider Saddam Hüseyin'in Ürdün'de yaşayan kızı Ragad'ı "arananlar listesi"ne almıştı.

Bir süredir çatışmaların yaşandığı Irak'ta, IŞİD militanları ve bazı aşiret güçlerinin Musul’un yanı sıra bölgedeki kimi yerleşim birimlerinde kontrolü ele geçirdiği açıklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...