SON DAKİKA HABERİ: Putin'den kendisine katil diyen Biden'a yanıt

ABD Başkanı Joe Biden'ın açıklamalarına Rusya'dan yanıt geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "(Biden'ın sözleriyle ilgili) Başka bir ülkeyi, devleti, halkı ya da kişileri değerlendirmek aynaya bakmak gibidir. Ona sağlıklar diliyorum" dedi. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov ise Joe Biden'ın açıklamalarını "çok kötü" ve emsali olmayan olarak nitelendirirken, Rusya'nın Washington ile ilişkileri analiz edeceğini söyledi.

NTV Haber 18.03.2021 - 13:20 | Son Güncelleme : 18.03.2021 - 13:30

SON DAKİKA HABERİ: Putin'den kendisine katil diyen Biden'a yanıt

Son dakika haberi! 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "(Biden'ın sözleriyle ilgili) Başka bir ülkeyi, devleti, halkı ya da kişileri değerlendirmek aynaya bakmak gibidir. Ona sağlıklar diliyorum" dedi.

Önceki gün ABD istihbaratının hazırladığı raporda, Rusya'nın 3 Kasım 2020'de yapılan başkanlık seçimlerine "dezenformasyon yoluyla" etki etmeye çalıştığı savunulmuştu.

ABD Başkanı Joe Biden da raporla ilgili açıklamalarda bulunarak Rusya Devlet Başkanı Putin'in katil" olduğunu ve ABD seçimlerine müdahale ettiği için "bedel ödeyeceğini" söylemişti.

Rusya, Joe Biden'ın açıklamalarına cevap verdi. Kremlin yönetimi, Joe Biden'ın Moskova ile bağları düzeltmeye hiç istemediğini gösterdiğini ve Rusya'nın bunu hesaba katacağını söyledi.

'WASHİNGTON İLE İLİŞKİLERİ ANALİZ EDECEĞİZ'

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Joe Biden'ın açıklamalarını "çok kötü" ve emsali olmayan olarak nitelendirirken, Rusya'nın Washington ile ilişkilere yaklaşımını analiz edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz gün ABD Başkanı Joe Biden ABC News'e verdiği röportajda, Rusya devlet başkanının bir katil olduğuna inanıp inanmadığı sorusuna "inanıyorum" demişti.

Biden ayrıca Putin'i ruhsuz olarak nitelendirmiş ve Rusya'nın seçime karıştığı iddialarıyle ilgili de "bedelini ödeyecek" ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Sayfa Yükleniyor...