'Süleyman'ın ölümü doğal bir ölüm değil"

ABD'de geçtiğimiz hafta tedavi gördüğü hastanede aniden hayatını kaybeden Mısır'ın eski istihbarat başkanı Ömer Süleyman'ın ölümünün "doğal bir ölüm" olmadığı ileri sürüldü.

Anadolu Ajansı 23.07.2012 - 15:49

'Süleyman'ın ölümü doğal bir ölüm değil"

Mısır'ın eski istihbarat başkanı Ömer Süleyman'ın Özel Kalem Müdürü Hüseyin Kemal, ''Süleyman'ın ölümü için doğal bir ölüm diyemem'' dedi.

Ömer Süleyman'ın ölümü ile ilgili açıklama yapan Kemal, ''Ölümü benim için sürpriz oldu. Ömer Süleyman ile en son vefatından 5 saat önce telefonla görüşmüştüm. Telefonda sesi gayet iyi geliyordu''ifadelerini kullandı.

''Süleyman'ın ölümü için doğal bir ölüm diyemem'' yorumunda bulunan Kemal, ''ABD'deki Cleveland Hastanesi'nde yapılan incelemeler Süleyman'ın kalp kaslarındaki zayıflığın ameliyat ya da ilaçla tedavi edilebileceği ve her iki tedaviyi de bünyesinin kaldırabileceği yönündeydi'' şeklinde konuştu.

Kemal, Ömer Süleyman`ın Şam`daki patlamada öldüğü iddialarına ise ''Bunlar boş sözler, iki olay arasında hiç bir bağlantı yok'' şeklinde yanıt verdi.

ASKERİ TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ
19 Temmuz'da ABD’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ömer Süleyman'ın cenazesi önceki gün askeri törenle toprağa verildi.

Hüsnü Mübarek döneminin istihbarat Başkanı olan Ömer Süleyman, Mübarek'in son döneminde Cumhurbaşkanı yardımcılığına atanmıştı. Süleyman, Mısır'da bu yıl yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklamış fakat seçim komisyonu tarafından, yeterli sayıda imza toplayamadığı gerekçesiyle seçimlere girememişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...