Trump'a "sarhoş turist" benzetmesi

ABD Başkanı Donald Trump ilk yurtdışı gezisini tamamladı. "Çok başarılı" olarak tanımladığı gezi sırasında sayısız gafa imza atan Trump ülkesinde sert eleştirilerle karşılaştı. ABD'li bir yetkili ise, "Trump diplomasi konusunda aynı sarhoş bir turist gibi davranıyor" yorumu yaptı.

NTV Haber 30.05.2017 - 12:56

Trump'a "sarhoş turist" benzetmesi

ABD Başkanı Donald Trump'ın ilk yurtdışı ziyaretine Amerikalı diplomatlar sıra dışı yorumlarda bulundu.

ABD'li diplomatlar, "Gürültülü ve sevimsiz, dans pistinde insanları iten ayaklarına basan bir tarzı var. Donald Trump diplomaside sarhoş bir turist gibi davranıyor" dediler.

ABD Başkanı Donald Trump Brüksel zirvesinde Karadağ başbakanını sertçe çekerek önüne geçti. NATO liderlerine savunma harcamalarını arttırmaları için diplomasiye uymayan açıklamalarda bulunan Trump G-7 zirvesinde de küresel ısınma konusunda tüm dünyaya kafa tuttu.

ABD Başkanı Donald Trump diğer 6 ülkenin aksine Paris Anlaşması'na bağlılık belirtmedi. Kararı daha sonra vereceğini açıkladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel G-7 zirvesinde yaşanan iklim değişkliği ile ilgili tartışmanın tatmin edici olmaktan son derece uzak olduğunu söyledi.

Trump'ın diplomasiye yaklaşımı ülkesinde "sarhoş bir turist gibi davranıyor" eleştirilerine yol açtı.

First Lady Melania Trump da eleştiri oklarından nasibini aldı. İtalya'da 51 bin dolarlık bir ceket giyen First Lady neredeyse ABD vatandaşlarının yıllık ortalama geliri kadar tutan seçimiyle eleştiri aldı.

İlk yurtdışı gezisinde hayal kırıklığı yaratan Trump ülkesine dönüşünde de yeni bir skandala imza attı.

ABD Başkanı Trump anma günü törenlerinde ABD ulusal marşının sözlerini unuttu.

Görüntülerde marşa eşlik eden Trump'ın bir noktadan sonra sözleri karıştırdığı ve sustuğu görülüyor.

ABD medyası ise tüm yaşananlara rağmen "her şey yolunda" mesajları veren Trump'ın gerçeklikle bağını sorguluyor.

Sayfa Yükleniyor...