Kaliforniya'da Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı Donald Trump'ı Facebook üzerinden tehdit ettiği belirtilen 23 yaşındaki Mısırlı öğrenci sınır dışı ediliyor. 


Federal Haberalma Dairesi'nin (FBI) gözaltına aldığı Mısırlı havacılık öğrencisi Emadeldin Elsayed'in, Gizli Servis (Secret Service) soruşturmasının ardından ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Dairesi (ICE) tarafından sınır dışı edileceği açıklandı.
Gizli Servis'in öğrenci vizesini iptal ettiği Elsayed'in, Mısır'ın başkenti Kahire'ye geri dönmeyi kabul ettiği bildirildi. 

Elsayed Facebook'taki mesajında Müslümanlar ve Meksikalı göçmenler aleyhine açıklamalarıyla büyük tepki çeken Trump'la ilgili olarak, "Tam anlamıyla bu adamı öldürmekten dolayı ömür boyu hapis cezası yemekten çekinmem. Aslında bu bütün dünyaya bir iyilik olacak." ifadesini kullanmıştı. 

Elsayed'in avukatı Hani Bushra davayla ilgili yaptığı açıklamada, müvekkilinin uçak pilotu olma hayali olduğununu bildirdi. 

Bushra, Universal Havacılık Akademisinde eğitim gören Elsayed'in vize iptalinin dışında eğitim ücreti olan 40 bin dolarlık bir kaybının olacağını belirtti.
Esayed, 3 Şubat'tan itibaren ICE'nin göçmen gözaltı merkezinde tutuluyordu.