Zidane ve Guardiola'ya 'beni kurtarın' mektubu

Katar Birinci Lig takımlarından El Jaish'te top koşturan, 2 yıldır maaşını alamadığı gibi, Katar'ı da terk etmesine izin verilmeyen Fransız futbolcu Zahir Belounis, Pep Guardiola ve Zinedine Zidane bir mektup yazarak, "Beni kurtarın" dedi.

15.11.2013 - 10:57

Zidane ve Guardiola'ya 'beni kurtarın' mektubu

33 yaşındaki Fransız futbolcu Zahir Belounis, Katar Birinci Lig takımlarından El Jaish için top koşturuyordu.

El Jaish takımı ile Fransız futbolcu anlaşmazlığı düşünce, Katar takımı, Belounis'in 2 yıldır maaşını ödemediği gibi, Haziran 2012 yılından bu yana da sözleşmesini gerekçe göstererek, Katar'dan ayrılmasına izin vermiyor.

Çocukları ve eşiyle birlikte Katar'da mahsur kalan Belounis, 2022 Dünya Futbol Şampiyonası'nı düzeleyecek Katar'ın iyi niyet elçiliğini yapan Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola ve Real Madrid menajeri Fransız Zinedine Zidane bir mektup göndererek, "Lütfen beni bu çıkmazdan kurtarın" diye yalvardı.

İngiliz Guardian gazetesi, Katar'da mahsur kalan 33 yaşındaki Zahir Belounis'in mektubunu yayımladı. Zidane ve Guardiola'ya açık bir mektup yazan Belounis, Katar'da yabancı işçilerin köle gibi çalıştırılmasına dikkat çekti ve kendisinin de onlardan biri olduğunu belirtti.

Haziran 2012'den bu yana eşi ve çocuklarıyla birlikte bir kabusta yaşadığını belirten Belounis, "Katar'da yabancı işçileri rehin alan bu sistem beni yavaş yavaş öldürüyor" siteminde bulundu.

Kendisiyle birlikte yüzlerce kişinin bu sistem nedeniyle acı çektiğini belirten Belounis, "Sadece dünya futboluna mal olmuş isimler benim Katar'dan kaçıp kurtulmama yardım edebilir" dedi.

Dünyaca ünlü futbol adamları Pep Guardiola ve Zinedine Zidane'ın, Katar'da mahsur kalan Fransız futbolcu Zahir Belounis'e yardım edip etmeyecekleri henüz bilinmiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...