Stres kontrolü yöntemlerini farklı bir dille anlatarak öğrencilerin başarılı ve rahat bir sınav dönemi geçirmelerini amaçlayan seminer, İstanbul’un yanı sıra Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya gibi Türkiye’nin çeşitli illerindeki gençlere ulaşacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından, lise öğrencilerine, eğitimcilere ve ailelere yönelik düzenlenen “Stresle Başa Çıkma Yöntemleri” başlıklı seminer, üniversite sınavına girecek öğrencilerin sınav stresini azaltarak verimli bir sınav dönemi geçirmelerini hedefliyor.

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu Banu Gökçül’ün konuşmacı olarak katılacağı seminerde; sınav sırasında yaşanan endişe ve panik duygularının yol açtığı zaman kaybı, hatalı soru cevaplama ve öğrencilerin ailelerine karşı hissettikleri sorumluluğun yarattığı baskı ve endişe ortamının öğrenciler üzerinde yarattığı sonuçlar da ele alınıyor.

Bilgi’nin gençlerin özellikle sınav döneminde yaşadıkları sorunları ele alan ve çözüm önerileri yaratmayı amaçlayan etkinlikler serisi, uzman konukların katılımı ile Şubat ayında İstanbul’da, Mart ayı boyunca ise Türkiye’nin çeşitli illerinde öğrencilerle buluşmaya devam edecek.