Ses eğitimi sertifika programı oldu

Müzisyen Cavit Murtezaoğlu’nun Ses Metodu isimli projesi, Sakarya Üniversitesi’nde sertifika programı oldu. İnternet üzerinden iki ay sürecek eğitime katılanlar, sertifika alabilecek.

ntv.com.tr 28.07.2015 - 17:30

Ses eğitimi sertifika programı oldu

Müzisyen Cavit Murtezaoğlu bir ilke daha imza attı.

Bugüne kadar pek çok şarkıcıya hocalık yapan Murtezaoğlu, kendi geliştirdiği ses eğitimi metodunu bundan böyle Sakarya Üniversitesi aracılığıyla paylaşacak.

Bu kapsamda üniversiteye bağlı Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde “Ses ve Nefes Teknikleri Sertifika Programı” açıldı.

Programda Cavit Murtezaoğlu’nun Ses Metodu isimli projesinin ilk kitabı olan “Ses ve Nefes Teknikleri”nde bulunan provalar yer alacak.

Herhangi bir mezuniyet şartının aranmadığı sertifika programına katılanlar, 152 provayı kapsayan videolar, ders notları ve diğer materyallere erişebilecek. Sınavlar da yine internet üzerinden gerçekleştirilecek.

Öğrenciler ayrıca uzaktan eğitim portalındaki forumlar aracılığıyla hem eğitmenlerle hem de diğer öğrencilerle iletişim kurabilecek.

İKİ AYLIK EĞİTİM

İki ay sürecek programı tamamlayan öğrenciler, sertifika belgesi almaya hak kazanacak.

“Ses ve Nefes Teknikleri Sertifika Programı”na kayıtlar 31 Temmuz’da sona erecek.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için:

Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

MURTEZAOĞLU: DÜNYADA BİR İLK

Sertifaka programıyla ilgili bilgiler veren müzisyen Cavit Murtezaoğlu, Ses Metodu projesi kapsamında basılan “Ses ve Nefes Teknikleri” isimli ilk kitabın dünyada bir ilk niteliği taşıdığını söyledi.

Cavit Murtezaoğlu, “Kitabın yayımlanmasının ardından bazı yetkililerle gayrı resmi görüşmeler yaptık. Sakarya Üniversitesi ses metodunu incelemeye aldı. Daha sonra da sertifika programı olarak üniversite bünyesine katmaya karar verdi” şeklinde konuştu.

“BU METODU TÜRKİYE’DEN ALMAK İSTEYECEKLER”

Ses Metodu eğitimini Türkiye’ye kazandırmayı hedeflediğini dile getiren Murtezaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Sakarya Üniversitesi’nin yanı sıra diğer üniversitelerin de bu projeden faydalanmasını istiyoruz. Ses Metodu’nun 15 cildini de yayınlayabilirsek Türkiye için çok önemli olacaktır. Öncelikle maddi katkı sağlayacaktır. İkinci olarak ise bu eğitim bir meslek haline gelecektir. Son olarak da ülkeye itibar kazandıracaktır. Dünyadaki diğer ülkeler bu metodu Türkiye’den almak isteyecektir.”

“EĞER YETERLİ DEĞER VERİLMEZSE...’”

İranlı müzisyen Cavit Murtezaoğlu, Türkiye’de ikameti konusunda bazı sorunlar yaşadığını da hatırlatarak, “Devlet yetkilileri bu konuya yeteri kadar ilgi göstermez ve değer vermez ise metodu başka ülkelerde değerlendirme mecburiyetinde kalacağız. Ben bu metodu ABD’de yayınlayabilirim ancak önceliğim tabii ki Türkiye’dir. Bu ses eğitim sistemini Türkiye’ye kazandırmak istiyorum” diye konuştu.

Ses Metodu’nun 15 ciltlik bir seri olduğunu vurgulayan Murtezaoğlu, “Eğer karşıma bazı zorluklar çıkartılırsa diğer ciltleri basmayı düşünmüyorum” dedi.

MESLEK İMKANI

Başta müzisyen, spiker, doktor ve öğretmen gibi birçok meslek grubu üyesinin Ses Metodu’ndan yararlanabileceğini ifade eden Murtezaoğlu, “Bu metod konservatuarlarda ders olabilir. Dershaneler, hastaneler eğitimini alabilirler. Bu kapsamda da sertifikası olan kişilere öncelik tanınabilir” dedi.

Cavit Murtezaoğlu, Ses Metodu’nu sertifika programına alınmasını sağlayan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile Doç. Dr. Hayrettin Zengin’e teşekkür etti.

Sayfa Yükleniyor...