Dünya ile ilişki kuran bölüm

Küreselleşen dünyada insan ilişkileri ve ticaret uluslararası boyut kazandı. Bu durum dünyayla entegrasyonu ve belirsizlikler karşısında karar alma sürecinin etkinleştirilmesini zorunlu hale getirdi. Üniversiteler bu süreçleri doğru yönetebilecek bireyleri yetiştirmek için okullarında Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne yer veriyorlar.

Haberler 29.08.2015 - 15:57

Dünya ile ilişki kuran bölüm

21. yüzyıla uygun mezunlar yetiştirmek istediklerini söyleyen Nişantaşı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü eğitimcileri, bu amaç için kritik yol modeli belirlediklerini söyledi.

Başarıyı garanti eden bir yöntem geliştirdiklerini açıklayan Nişantaşı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü eğitimcileri hukuk, iktisat ve diğer uluslararası ilişkiler derslerinin yanında öğrencilerine tarihsel donanım da kazandırdıklarını belirtti. Eğitimciler Uluslararası İlişkiler Tarihi, Sosyoloji ve diğer toplumsal yapılarla ilgili derslerle dünyayı bilen öğrenciler yetiştirdiklerini söylediler.

Dünyayla doğru ilişkiler kuracak öğrenciler yetiştiren Nişantaşı Üniversitesi, entegrasyon teorisi, Avrupa Birliği ve Türkiye, Rusya ve Kafkas ülkeleri, Türk-Amerikan ilişkileri, Çin Halk Cumhuriyeti, Latin Amerika, Afrika ülkeleri ve Hindistan gibi bölgeler üzerine yoğunlaşmış dersler sunuyor. Ayrıca Özel Araştırma Teknikleri ve projeler de Nişantaşı Üniversitesi’nin özgün dersleri arasında bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...