'Eğitim Mücevheriniz Olsun'

Çağdaş bir gelecek için gönüllü elçi olan ünlü, başarılı ve çağdaş İzmir’li 14 kadın ile "Eğitim Mücevherin Olsun" diyor...

26.01.2011 - 17:58

'Eğitim Mücevheriniz Olsun'

Özusta Mücevherat, eğitimin ve bilginin en değerli mücevherden daha değerli ve önemli olduğunu vurgulayarak, eğitim imkânı olmayan çocukların eğitimine destek sağlamayı hedefliyor.

Çağdaş bir geleceğin ancak eğitim ve bilginin gücü ile yaşayacağı bilinciyle hareket eden Özusta Mücevherat, “Eğitim Mücevherin Olsun” projesini Ege Çağdaş Eğitim Vakfı aracılığı ile gerçekleştirecek.

EÇEV, 14 yıldır bilgi toplumuna yakışan eğitim politikaları üreterek bunları yaşama geçiriyor; burs vererek, etkinlikler düzenleyerek ve kurslar açarak binlerce çocuğumuza eğitim ışığı yakıyor.

Bu sosyal sorumluluk projesi, çağdaş ve özgür duruşları ile çeşitli alanlara isimlerini yazdırmış İzmirli bayanların gönüllü elçiliği ile gerçekleşecek. Bu amaç için ünlü tasarımcı Milka Karaağaçlı, İzmir’in çağdaş, yenilikçi ve özgür duruşuna gönderme yapan kırlangıç figürlü özel kolyeler tasarladı.

"Eğitim Mücevherin Olsun" sloganıyla yola çıkılan proje kapsamında satışa sunulacak kolyelerin elde edilecek geliri, eğitim için kullanılmak üzere EÇEV’e aktarılacak.

Ayrıca 70. yıl etkinlikleri kapsamında 2011 Ocak ayı içerisinde İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilecek özel eventlerin satış gelirinin bir kısmı da bu proje kapsamına aktarılacak.

Bu projeye katkı sağlayacak isimler şunlar:
Ebru Akel (oyuncu-sunucu), Zeynep Beşerler (oyuncu), Siren Ertan Çarmıklı (modacı), Sinem ve Didem Balık (Operatwins), Gözde Kansu (oyuncu), Şenay Gürler (tiyatrocu), Aynur Tartan (gazeteci-yazar), Berkay Eskinazi (EBSO Yönetim Kurulu üyesi), Şebnem Karasu (KAGİDER' in ve uluslararası Endeavor Girişimcilik Ödülleri'nin sahibi), Prof. Dr Berrin Durmaz (Ana Bilim Dalı Başkanı), Aytül Özkan (Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı), Ayçe Dikmen (gazeteci), Gülengül Uslu (gazeteci)

Yukarıda adı geçen gönüllü elçiler, projeye adanan kırlangıç kolyeleri ile ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül’ün kamerasına poz verdi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...