Güçlü: KPSS ile YGS’nin farkı nedir?

Abbas Güçlü 9 aydır KPSS sorununu çözemeyen savcılığın bu kadar kısa sürede YGS ile ilgili karar vermesinin ilginç olduğunu söyledi.

11.05.2011 - 15:53

Eğitim uzmanı Abbas Güçlü Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın YGS hakkında verdiği takipsizlik kararını NTV’ye değerlendirdi.


Güçlü şunları söyledi;

“Savcılık takipsizlik verdi ama şimdi davayı kim takip edecek? Ankara Cumhuriyet bunu 3 günde bitirdi, KPSS’yi 9 aydır bitiremedi. Aradaki fark ne?

Savcıyı ne ikna etti onu görmek lazım. Ortadaki iddialar araştırılmadan bu kararı vermek akılları iyice karıştıracak. Sanki çok acele kapatılıyor izlenimi veriyor.

Hergün yeni hatalar çıkıyor. Bir hatalar zinciri var.

İkincisi şifreleme dahil dışarı sızdırılma var mı? Savcılık sızdırma yok dedi belki de. Ancak bu kadar hata iptal ya da başka durumlar gerektirir mi? Bunları adli makamlar değil üst kurullar vermeli.

Yargının verdiği karar acele de olsa yargı kararıdır. Buna saygı duymamız gerek ancak bir üst mahkeme yolu varsa onu da değerlendirmeliyiz.

O kadar kaos var ki bu durum su kaldırmıyor. Dışarıya sızdırma yok peki hatalar ne olacak. Savcılar kendisini tatmin eden delilleri sunmalı. Umarım yargı ve adliyeyi zor durumda bırakacak belgeler çıkmaz. ÖSYM’ye güven dibe vurdu, hukuka güven bu hale gelmesin.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...