Öğrencilerden Covid-19 aşısıyla insanlığa umut olan Türk çifte teşekkür mektupları

Ankara'da bir grup öğrenci, Almanya'da Covid-19 için aşı geliştiren BionTech firmasının kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'ye teşekkür mektupları yazdı. Öğrencilerden Esmanur Türkmen de Şahin ve Türeci'ye aşıyı geliştirdikleri için teşekkür ederek, "Başarılarınızın devamını dilerim. Umarın en kısa sürede tüm dünya Covid-19'dan kurtuluruz. Bu salgından kurtulursak bu sizin sayenizdedir" ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı 27.01.2021 - 14:13

Öğrencilerden Covid-19 aşısıyla insanlığa umut olan Türk çifte teşekkür mektupları

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bir grup öğrenci, yeni tip corona virüse (Covid-19) karşı aşı geliştiren Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'ye teşekkür mektubu gönderdi.

Okulun 7. sınıf öğrencilerinden Gülnur Paket, mektubunda, Şahin ve Türeci'yi Türkçe öğretmeninin canlı derste anlatmasıyla tanıdığını belirtti.

Şahin ve Türeci'ye minnettar olduklarını vurgulayan Paket, "Sizin hakkınızda biraz araştırma yaptım ve yaptıklarınızı görünce sizin gibi insanların hala bulunmasına hem sevindim hem de gurur duydum. Sizler benim gözümde birer mucit, birer bilim insanısınız." ifadelerini kullandı.

"TEMMENNİM ŞAHİN VE EŞİ TÜRECİ'NİN BONEL ÖDÜLÜ ALMASI"

Öğrencilerden Mert Ayramcı da mektubunda, Covid-19'dan kurtulmanın tek çaresinin aşının bulunması olduğunu, bu aşıyı geliştiren Şahin ve Türeci'ye teşekkür ettiğini belirterek, duygularını şöyle dile getirdi:

"Onların Türk bilim insanları olmasından dolayı da ayrı gurur duyuyorum. Milletimizi, bayrağımızı temsil ettikleri için çok mutluyum. O asil duyguyu bize yaşattıkları için ayrıca çok minnettarım. İnşallah en kısa sürede bütün dünya aşılanır ve Sars Cov-2 diye bir şey kalmaz. Temennimdir ki Şahin ve eşi Türeci, Nobel Ödülü'nü alıp bizi Aziz Sancar gibi gururlandırırlar."

"EN KISA ZAMANDA SİZİ TANIMAK İSTERİM"

Öğrencilerden Esmanur Türkmen de Şahin ve Türeci'ye aşıyı geliştirdikleri için teşekkür ederek, "Başarılarınızın devamını dilerim. Umarın en kısa sürede tüm dünya Covid-19'dan kurtuluruz. Bu salgından kurtulursak bu sizin sayenizdedir. Tekrar çok çok teşekkür ederiz. En kısa zamanda sizi tanımak isterim. Görüşürüz Türkiye'nin gurur kaynakları." ifadelerini kullandı.

Okulun Türkçe öğretmeni Seda Aslan ise öğrencilerinin, Türk milleti için hissettiği duyguları mektuplarda güzel şekilde kaleme almasından mutluluk duyduğunu kaydederek, onların da gelecekte ülkesi için nice başarılara imza atan Türk gençleri olmasını diledi.

Öğrenciler, mektuplarında, dünyanın salgınla mücadele süreci ve Türk bilim insanlarının aşı konusundaki başarılarını yansıttıkları resimlere de yer verdi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...