Sarkozy'den Sakaryalı öğrencilere kartpostal

İlköğretim okulu öğrencilerinin devlet başkanlarına gönderdiği tebrik kartlarına ilk yanıt Sarkozy'den geldi: "Yeni yıl münasebetiyle centilmenlikle göndermiş olduğunuz mektuptan dolayı tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum."

01.02.2011 - 16:58

Sarkozy'den Sakaryalı öğrencilere kartpostal

Adapazarı Namık Kemal İlköğretim Okulu 4. ve 5. sınıf öğrencileri ''Değerler Eğitimi Projesi'' kapsamında, aralarında ABD Başkanı Barack Obama, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin de yer aldığı 56 lidere tebrik kartı yolladı.       

Her öğrencinin İngilizce ve Türkçe olarak yazdığı, üzerinde Türkiye'nin çeşitli illerinden manzaraların yer aldığı kartpostallarda, ''Yeni yılınızı kutlar, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim. Ben ve arkadaşlarım bütün savaşların durmasını, yoksulluğun azalmasını ve çevrenin korunmasını istiyoruz. Bir devlet başkanı olarak sizden bu problemlere acil çözüm bulmanızı umuyoruz'' ifadesi yer aldı.    

Öğrencilerin gönderdiği tebrik kartlarına ilk yanıt Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'den geldi.       

Sarkozy'nin imzasının bulunduğu tebrik kartında şu ifadeler yer aldı:        

''Yeni yıl münasebetiyle centilmenlikle göndermiş olduğunuz mektuptan dolayı tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum. Yeni yıl için aynı duyguları sizinle paylaşıyorum. İçten duygularımla, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy.''        

İlköğretim Okulu Müdürü Muhterem Altın, Değerler Eğitimi Projesi kapsamında öğrencilerin yeni yıla 10 gün kala tebrik kartlarını 56 dünya liderine gönderdiğini söyledi.        

Öğrencilerin unutulmaya yüz tutan mektupla iletişimin önemini vurgulamak amacıyla projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Altın, ''Her öğrenci kendi duygularını İngilizce ve Türkçe olarak olarak yazdı. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'den, kendisine tebrik kartını gönderen 5-D sınıfı öğrencimiz Ebru Durmaz adına yanıt geldi. Öğrencimiz tebrik kartını alınca çok mutlu oldu'' dedi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...