Öğrencilere doğru kariyer planlaması konusunda danışmanlık yapan Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, İşletme mezunlarının ulusal ve uluslararası işletmelerde çalışabileceğini belirtiyorlar. İşletme mezunları bu firmaların muhasebe, insan kaynakları, finansman, üretim, Ar-Ge, inovasyon, pazarlama, marka yönetimi, satış gibi departmanlarında çalışabiliyorlar.

Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, İşletme Bölümü öğrencilerinin liderlik, organizasyon, iletişim, yöneticilik ve satış gibi alanlarda kendilerini geliştirmesi gerektiğini belirtiyorlar. Uzmanlar bu özelliklerle mezunların iş hayatında öne geçeceğini de ekliyorlar.

İşletme mezunlarının bir diğer seçeneği ise girişimcilik. Girişimciliğin ekonomi için oldukça önemli olduğunu belirten Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, bu nedenle Nişantaşı Üniversitesi’nin girişimcileri desteklediğini belirtiyorlar. Stajlar, uygulamalı dersler ve seminerler ile sektörle tanışan Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, Ar-Ge Merkezi sayesinde de projelerine destek buluyorlar.