Üniversite öğrencilerine yurt dışında iş fırsatı

110 farklı ülkeden birinde staj yapmak isteyenler, 19 Mart'a kadar üniversitelerdeki AIESEC tanıtım masalarına ya da AIESEC ofislerine başvurabilir.

24.02.2011 - 09:23

Üniversite öğrencilerine yurt dışında iş fırsatı

110 ülkede 50 bin üyesi ile 1948 yılından beri faaliyet gösteren AIESEC, gençlere uluslararası bir bakış açısı ve farklı tecrübeler kazandırmak amacıyla farklı ülkelerde iş tecrübesi kazanma imkanı veriyor.

Üniversitelerde okuyan, yüksek lisans öğrenimi gören veya yeni mezun olan bireyler için kariyer gelişimleri doğrultusunda fırsatlar sunan AIESEC'in uluslararası staj programına katılan gençler; nitelikleri doğrultusunda liderlik potansiyellerini ve organizasyon yetkinliklerini geliştirebiliyor, uluslararası çalışma deneyimi elde edebiliyorlar.

Gençler AIESEC aracılığıyla; pazarlama, bilişim sistemleri, insan kaynakları, mühendislik gibi alanlarda 6 hafta ile 1,5 yıl arasında değişen sürelerle, 110 AIESEC ülkesinden birinde, tam zamanlı ve maaşlı staj yapabiliyorlar.

Dilerlerse her yıl uluslararası arenada düzenlenen 470'den fazla uluslararası kongreye katılabiliyorlar. Böylece AIESEC'in 110 ülkede ve iş dünyasında sahip olduğu ağa dahil olarak, farklı ülkelerden insan tanıma ve profesyonel tecrübe ayrıcalığına sahip oluyorlar.Politika dışı olan ve kar için çalışmayan; gerçekleştirdiği faaliyetlerle geleceğin liderleri için öncü bir uluslararası organizasyon olan AIESEC, bireylerin gelişiminden yola çıkarak, uluslararası işbirliği ve anlayışı güçlendirip, ülke ve toplumların gelişimine ve barışa katkıda bulunmayı amaçlıyor.

AIESEC üyesi gençler proje takımlarını ve organizasyonları yönetip, şube yönetim kurulunda yer alarak; takım yönetimi, bütçe yönetimi, planlama yapma-uygulama, stratejik düşünme ve karar verme, organizasyon becerisi edinme konularında pratik tecrübeler kazanıyorlar.

19 MART'A KADAR BAŞVURUN
Girişimcilik, finans, kurumsal sosyal sorumluluk, eğitim gibi önemli konularda proje yaratma, geliştirme ve yönetme çalışmaları gerçekleştirmek ve uluslararası staj fırsatlarından yararlanmak için gençler; www.aiesec.org.tr internet adresinden online üyelik başvurusu yapabiliyorlar.

Yurtdışında staj için ise son başvuru tarihi 19 Mart 2011. 110 farklı ülkeden birinde staj yapmak isteyenlerin, 19 Mart 2011 tarihe kadar üniversitelerdeki AIESEC tanıtım masalarından ya da AIESEC ofislerinden başvuru yapmaları gerekiyor.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...