Garanti Bankası, 31 Aralık 2010 tarihli konsolide finansal tablolarını açıkladı. Bankanın 2010 yılında konsolide net kârı, 3 milyar 401 milyon 986 bin TL oldu.

Garanti’nin konsolide aktif büyüklüğü 136 milyar 784 milyon TL seviyesine yükselirken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye sağladığı destek 86 milyar 622 milyon 946 bin TL’ye ulaştı. Bankanın özsermaye kârlılığı yüzde 22.3 aktif kârlılığı ise yüzde 2.8 olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Garanti Bankası olarak, bugün birçok alanda lider konumdayız. Müşteri odaklı yaklaşımımızla; 881 şube, 3 bini aşan ATM, Türkiye’nin en büyük finansal Çağrı Merkezi, üstün teknolojik altyapıya sahip mobil ve internet şubelerimizden oluşan güçlü dağıtım ağımızla, yaklaşık 10 milyon müşterimize hizmet sunuyoruz. 14 milyonun üzerinde banka ve kredi kartı, 400 binden fazla POS terminali ile dev bir ödeme sistemi altyapısına sahip olan Garanti, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle bugün Türkiye’nin en geniş üye işyeri ağını yönetiyor” dedi.

Hizmetlerini daha çok kişiye taşımak için çalıştıklarını belirten Özen, “Ülkemizin gösterdiği ve dünyanın pek çok ülkesinden ayrışan ekonomik gelişimle birlikte yatırımlarımıza devam ettik. 2010 yılında 70’in üzerinde şube açtık. Ekonomiye kesintisiz desteğimizi sürdürüyoruz, Türkiye’nin en çok konut kredisi veren bankasıyız. Bölgesel büyüme planlarımız doğrultusunda Romanya’da ilk 10 banka içinde yer alma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. 65 şubemizle, 500 bini aşkın müşteriye hizmet veren, 1,5 milyar Euro aktif, 1 milyar Euro kredi hacmine ulaşan bir Bankacılık Grubu olduk. Sürekli gelişim hedefiyle, sahip olduğumuz yüksek aktif kalitesi, güçlü sermaye ve 17 bin kişilik yetkin ve dinamik kadroyla, Garanti hedeflerine kararlılıkla yaklaşıyor” dedi.

BİLANÇODAN ÖNE ÇIKANLAR