Gizli görüşme koltuğundan etti

Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Soner Gedik ile yaptığı görüşme internete düşen Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy, görevinden alındı.

03.03.2009 - 23:22

Gizli görüşme koltuğundan etti

Doğan Yayın Holding’e kesilen vergi cezası sonrasında, Holding Başkan Yardımcısı Soner Gedik ile konuşma kayıtları ortaya çıkan Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy görevinden alındı.

Ulusoy'un yerine başkanlığa Mehmet Kilci atandı. Ulusoy, 3 Mart akşamından geçerli olmak üzere yıllık izne ayrıldığına dair dilekçeyi kuruma sunmuştu.

Ulusoy'ya ilgili gelişmede Doğan Holding Başkan yardımcısı Soner Gedik ile görüşme kayıtlarının ortaya çıkmasının yarattığı rahatsızlığın etkili olduğu belirtiliyor.

Mehmet Akif Ulusoy'un Lefkoşe Büyükelçiliği Maliye Müşavirliğine atanmasının ardından Gelir İdaresi Başkanı olan Mehmet Kilci, Gelir İdaresi'nin Osman Arıoğlu ve Ulusoy'dan sonraki 3. başkanı olarak kayıtlara geçti.

Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci'nin kardeşi olan Mehmet Kilci'nin Gelir İdaresi Başkanlığı'na atanmasıyla birlikte, Kilci kardeşler, ekonominin iki önemli kurumunun yönetimini üstlenmiş oldu.

KİLCİ'NİN ÖZGEÇMİŞİ
Gelir İdaresinin yeni Başkanı Kilci 1966 yılında Kayseri'de doğdu. İlk, orta öğrenimini Kayseri'de tamamlayan Kilci, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. 1990 yılında Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Mehmet Kilci, 1993-2001 yılları arasında Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında Maliye Müfettişi olarak çalıştı.

1998-2000 yılları arasında ABD Carnegie Mellon Üniversitesinde kamu yönetimi programında yüksek lisans eğitimi alan Kilci, 2001 yılında ise Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında Maliye Başmüfettişi oldu.

Mehmet Kilci, 28 Eylül 2004'te Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaparken, 30 Eylül'de Bursa Defterdarlığına getirildi. Kilci, 2 Ağustos 2005'te de Bursa Vergi Dairesi Başkanı oldu.

21 Eylül 2006 tarihinde vekaleten, 16 Ekim 2007'de ise asaleten Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığına atanan Mehmet Kilci, bu sabah da Gelir İdaresi Başkanlığı'na getirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...