Godiva, Kuzey Amerika'daki kafe ve mağazalarını kapatıyor

Yıldız Holding'in sahibi olduğu çikolata şirketi Godiva, Kuzey Amerika'daki kafe ve mağazalarını kapatma kararı aldı. 11'i Kanada'da olmak üzere bölgedeki toplam 128 mağaza Mart ayının sonuna kadar kapanmış olacak.

25.01.2021 - 11:00 | Son Güncelleme : 25.01.2021 - 11:24

Godiva, Kuzey Amerika'daki kafe ve mağazalarını kapatıyor

Yıldız Holding'in sahibi olduğu Godiva, corona virüsten dolayı mağazalardan alışveriş yapma alışkanlığının değişmesine bağlı Kuzey Amerika'daki dükkanlarını kapatmaya hazırlanıyor.

11'i Kanada'da olmak üzere bölgedeki toplam 128 mağaza Mart ayının sonuna kadar kapanmış olacak. 


CORONA SALGINI PLANLARI DEĞİŞTİRDİ

USA Today'de yer alan habere göre Godiva, dünya genelinde 2025 yılına kadar 2 bin kafe açmayı planlıyordu. Ancak pandemi bu planların değişmesine neden oldu. Şirkete göre, salgın insanların dükkandan alışveriş yapma alışkanlığına darbe vurdu.

Şirket ilk olarak 2019'da New York'ta kafe açmıştı. Sonraki 12 ay boyunca birçok yerde kafe ya da dükkan açıldı. Şirketin Kuzey Amerika'daki dükkanlarının bir daha açılmayacağı doğrulanırken, Çin, Avrupa ve Ortadoğu'daki Godiva dükkanlarının çalışmaya devam edeceği kaydedildi.

Şirket Kuzey Amerika'da talepleri internet üzerinden karşılayacak. Bununla birlikte şirket ürünleri Amerika'da bazı firmaların bayilerinde satılmaya devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...