Sincan - Esenkent YHT hattı için geri sayım

Ankara-Eskişehir arasında hızlı tren seferleri, Esenkent-Eskişehir arasında YHT hattından, Sincan-Esenkent arasında ise konvansiyonel tren hattından yapılıyor.

01.03.2010 - 10:50

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi kapsamında yapımı tamamlanan Sincan-Esenkent etabı, 13 Mart 2010'da açılacak.

15 kilometre uzunluğundaki Sincan-Esenkent etabının işletmeye alınmasının ardından Sincan'dan Eskişehir'e kadar YHT ile kesintisiz yolcu taşımacılığı yapılabilecek.        
   
TCDD Genel Müdürlüğü, Ankara-İstanbul YHT Projesi kapsamında 2006 yılında yapımına başlanan ve geçen yıl sonunda üst yapı işleri tamamlanan 15 kilometre uzunluğundaki Sincan-Esenkent etabında deneme seferleri ile sinyalizasyon ve yol testlerini tamamladı. Böylece, YHT seferleri, Sincan-Eskişehir arasındaki 223 kilometre boyunca kesintisiz olarak yapılabilecek.
        
ANKARA-ESKİŞEHİR ARASI 1 SAAT 5 DAKİKA    
Esenkent-Sincan etabının YHT seferine açılmasından sonra Eskişehir-Sincan arasında hızlı demiryolundan sefer yapılacak ve hızlı trenler Sincan-Ankara arasında konvansiyonel hatta geçecek.

Sincan-Ankara arasındaki hızlı tren hattı ise ''Başkent Ray Projesi'' kapsamında inşa edilecek. Başkent Ray Projesi'nin tamamlanmasının ardından Ankara-Eskişehir arasındaki YHT ile seyahat süresi, 1 saat 5 dakikaya inecek.    
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...