THY 211 kişiyi işten çıkardı

THY, 211 kişinin işine son verildiğini duyurdu. Şirket ayrıca Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na Coşkun Kılıç’ın yerine Dr. Murat Şeker’in atandığını açıkladı.

ntv.com.tr 25.07.2016 - 15:57 | Son Güncelleme : 25.07.2016 - 16:18

THY 211 kişiyi işten çıkardı

Türk Hava Yolları (THY) 211 çalışanın işine son verildiğini açıkladı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "22.07.2016 tarihi itibariyle gerçekleştirilen mezkûr iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır.

Türk Hava Yolları, gerçekleşen darbe girişimi sonrasında tüm aile fertleri ile birlikte ve de kahraman milletimizin bir parçası olarak, planlanan hain kurguyu bertaraf etmede ve demokrasinin korunması hususunda üzerine düşen sorumluluğu her şartta yerine getirmeye devam edecektir. "

ÜST YÖNETİMDE DEĞİŞİKLİK

THY'nin üst yönetiminde de değişiklik yaşandı. Şirket, THY Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na Coşkun Kılıç’ın yerine Dr. Murat Şeker’in atanmasına karar verildiğini açıkladı.

MURAT ŞEKER KİMDİR?

2000 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Murat Şeker, 2002 yılında Sabancı Üniversitesi’nden Ekonomi Master derecesini ve 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Minnesota Üniversitesi’nden Ekonomi alanında doktora derecesini aldı. Şeker, 2008-2011 yılları arasında ABD’de Dünya Bankası’nın Finansal ve Özel Sektör Gelişimi Başkan Yardımcılığı altında Girişimcilik Araştırma Bölümü’nde Analist, 2011-2013 yılları arasında yine Dünya Bankası’nın aynı Başkan Yardımcılığı altında İnovasyon, Teknoloji ve Girişimcilik Bölümü’nde Ekonomist olarak görev aldı. 

Murat Şeker
Murat Şeker

Eylül 2013’te Türkiye’ye dönerek Ziraat Bankası’nda Yatırımcı İlişkiler Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başlayan Şeker, Ağustos 2014 tarihinden itibaren Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Başkanı olarak görevine devam etti. Şeker, Ziraat Bankası bünyesinde; Ziraat Yatırım, Ziraat Hayat ve Emeklilik, Ziraat Sigorta şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği görevini yürüttü. İş hayatının yanı sıra akademik çalışmalarına da devam eden Şeker, 2015 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde yarı zamanlı eğitmen olarak çalışıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...