Türkiye’den Beş Mimar Barcelona’da Devlerin Arasında

Etkili mimarlık yayını Architectural Review dergisini çıkaran Londra merkezli EMAP Media Group tarafından 4-6 Kasım tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenecek Dünya Mimarlık Festivali’nin (World Architecture Festival) yarışma bölümünde Türkiye’den beş mimarın toplam 11 projesi finale kaldı.

26.09.2009 - 11:36

Türkiye’den Beş Mimar Barcelona’da Devlerin Arasında

Mimarlık Festivali’nde Emre Arolat Architects, beş ayrı projeyle yarışacak: 7800 Çeşme Residences&Hotel’le ‘konut’ ve ‘tatil’ kategorilerinde, BcD Konutları ve Likör’le ‘geleceğin projeleri/konut’, Sinpaş Eco-Town projesiyle ‘geleceğin projeleri/kentsel planlama’, Eyüp Nikâh Dairesi’yle ‘geleceğin projeleri/kültürel yapılar’, Bodrum Büyük Kulüp’le ‘geleceğin projeleri/ticari yapılar’ kategorilerinde…

Tabanlıoğlu Mimarlık’ın Ankara Doğan Medya Center binasıyla ‘ofis/karma yapılar’, Kisebükü projesiyle ‘geleceğin projeleri/konut’ kategorisinde yarışacağı festivalde Atilla Kuzu ve Levent Çırpıcı’nın Acıbadem Maslak Hastanesi’ de ‘iç mekân düzenlemesi’ kategorisinde finale kaldı.

Faruk Malhan tarafından projelendirilen, Koleksiyon’un yönetiminde gerçekleştirilen Yalıkavak Bakraz Evleri ise ‘karma konut kullanım’ dalında finalist.

WAF Dünya Mimarlık Festivali’nde bu yıl 62 ülkeden 635 proje sergilenecek. Festivalin yarışma bölümünde finale kalan eserler, aralarında Rafael Vinoly, Farshid Moussavi, Kengo Kuma, Sir Peter Cook, Süha Özkan gibi kent ve mimarlık platformlarında söz sahibi kişilerin yer aldığı uluslararası büyük jüri tarafından değerlendirilecek. 2000’in üzerinde katılımcının ziyaret etmesi beklenen festival kapsamında yarışma dışında, güncel mimarlık konuları üzerine seminerler, ‘Sürdürülebilir Mimarlık’ temalı bir sergi ve öğrenciler arası proje yarışması da düzenlenecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...