Warren Buffett, Gates Vakfı'ndaki görevinden istifa etti

Milyarder yatırımcı Warren Buffett, 4,1 milyar dolar daha bağış yaptığını belirterek Bill ve Melinda Gates Vakfı'ndaki (BMG) mütevelli heyeti görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.06.2021 - 17:53

Warren Buffett, Gates Vakfı'ndaki görevinden istifa etti

Berkshire Hathaway'in Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Warren Buffett, Bill ve Melinda Gates Vakfı'ndaki (BMG) mütevelli heyeti görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Buffett, yaptığı açıklamada, “Yıllardır fonlarımın yalnızca bir alıcısı olan BMG'nin mütevellisiyim, aktif olmayan-mütevelli heyeti üyesiyim. Berkshire dışındaki tüm şirketlerin yönetim kurullarındaki gibi şimdi bu görevimden de istifa ediyorum" dedi.

BMG'nin CEO'sunun son zamanlarda göze çarpan bir isim olan ve kendisinin seçtiği Mark Suzman olduğunu aktaran Buffett, "Hedeflerim, vakfınkilerle yüzde 100 uyumlu ve bu hedeflere ulaşmak için fiziksel katılımıma hiçbir şekilde gerek yok" diye konuştu.

Artık yaşlandığını belirten Buffett, "Açıkçası dördüncü çeyreği geride bırakan ve uzatmalara giden bir oyunda oynuyorum" diyerek holdingdeki hisselerinin tamamını verme hedefine ulaşmanın yarısında olduğunu ve 4,1 milyar dolar daha bağış yaptığını kaydetti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...