NTV

Ulaşım projeleri hangi bölgeleri öne çıkarıyor?

zingat.com

Emlak

İstanbul 14 milyonu aşkın nüfusuyla ulaşımda ciddi sorunlar yaşıyor. Ulaşım altyapısı bu nüfus yoğunluğunu kaldırmadığı için dev ulaşım projeleri hayata geçiriliyor. Bu projelerle birlikte trafik sorununun hafiflemesi bekleniyor.

3. havalimanı, 3. köprü ve metro projeleri ulaşım altyapısını güçlendirmede büyük önem taşıyor. Bu projeler emlak piyasasının hareketlenmesinde de etkili oluyor.

ARNAVUTKÖY CİDDİ DEĞER KAZANDI

Özellikle 3. köprü inşaatıyla birlikte Arnavutköy ilçesinin ciddi değer kazandığı ve kazanmaya devam edeceği öngörülüyor. 3. havaalanı çalışmaları ise Kayabaşı ve Arnavutköy’de gerek arsa gerek gayrimenkul fiyatlarında artışa neden oluyor.

ANADOLU YAKASI’NDA ÖNE ÇIKAN 3 YER

Ulaşım projeleri markalı projelerin hayata geçirilmesi konusunda da belirleyici oluyor. Proje geliştiricileri yeni projelerini metro hattına yakınlığını ve önümüzdeki dönemlerde genişlemesi muhtemel metro güzergâhlarını göz önünde bulundurarak değerlendiriyor.

Anadolu Yakası’nda ulaşım projelerinin tamamlanmasıyla birlikte potansiyeli yüksek üç ilçe ve semtler Kartal, Sancaktepe, Fikirtepe.

ETİKETLER