Bu bitkiler cinsel gücü arttırıyor

Bu bitkiler cinsel gücü arttırıyor

 • 1

  Ginseng

  Ginseng
  Bitki ginsenosit adı verilen triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol, D grubu vitaminler taşımaktadır. Ginseng, Çin tıbbının çok meşhur bir bitkisidir. Bitkinin kan basıncını düzenleyici, kalp kuvvetlendirici, kolestrol seviyesini düşürücü, merkezi sinir sistemini uyarıcı ve özellikle yorgunluğu giderici özelliği vardır. Ayrıca iştah açıcı ve cinsel gücü kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır. Ginseng'in tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen (strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür. Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artıran bir bitkidir ve fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır. Ginseng'in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de düşünülmektedir. Ginseng'in kadınlar üzerindeki beynin hafıza (bellek) merkezlerini uyarıcı etkisinin bulunması ise yenidir. M.S 1. yüzyıla ait bir Çin metnine göre; Ginseng, zihni güçlendirici, irfan ve bilgeliği artırıcı bir şifalı bitki olarak tanımlanmakta ve düzenli kullanımının yaşam süresini artıracağı belirtilmektedir.
 • 2

  Rezene

  Rezene
  Rezene bitkisi anne sütünü arttırır. Gaz söktürücüdür. Bebeklerde iştahı açar. Sindirim problemlerinin çözülmesine yardımcıdır. Sindirim sorunlarından dolayı yaşanabilen baş ağrılarını geçirir. Sinirleri yatıştırır. Cinsel gücü artırıcı etkisi vardır. Balgamlanmayı engeller. Fakat uyku dağıtıcı bir bitki olarak da bilinir.
 • 3

  Lavanta

  Lavanta
  Güzel ve kalıcı kokusunun yanı sıra, lavanta uzun yıllardır iyileştirici etkisiyle de bilinir. Lavantanın çiçek , yaprak ve gövdesinden damıtılarak alınan lavanta yağı tıpta halen kullanılır. Cinsel gücü arttırır ve cinsel isteği kamçılar. Uykusuzluğa iyi gelir. Sinirleri yatıştırır. Merkezi sinir sistemi ve üst solunum sinir sistemini olumlu etkiler. İshale iyi gelir. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında tedavi edici etkisi vardır. Migren ve baş ağrılarında etkilidir. İştah açar. Sindirim sistemini uyarır ve yatıştırır. Kan basıncı düşük olan kişilerin basıncını dengeler. Siniri zayıf olan kişilerin sinirlerini yatıştırır.
 • 4

  Karanfil

  Karanfil
  Endonezya’da yetişen baharat çeşidi, Mersin bitkisiyle akrabadır ve kışları yapraklarını dökmeyen bir ağacın tomurcuklarıdır. Karanfil yemeklere tat ve koku vermek amacıyla uzun yıllardır kullanılmaktadır. Çiçekleri şekerlemelerde, taç yaprakları çorba, sos, şurup, likör ve şaraplara eklenir. Kadın ve erkeklerde cinsel arzuyu arttıran karanfil, ayrıca kadınların hamile kalmasını kolaylaştırır ve doğuma yardım eder. Güçlü bir mikrop kırıcıdır. Mide ve bağırsakta gaz oluşumunu engeller. Mideyi çalıştırıp, iştah açar, sindirime faydası vardır. Bunların yanında hafızayı güçlendirir ve sinirsel baş ağrılarını giderir.
 • 5

  Haşhaş

  Haşhaş
  Cinsel performansı artırır. Ağrı kesici, yumuşatıcı, solunum cihazını olumlu etkiler. Laksatiftir ve balıkyağı yerine kullanılır.Sağlık Açısından Yağı: Mesane iltihabında, raşitizmde, sıraca hastalığında ve kabızlıkta kullanılır.
 • 6

  Polen

  Polen
  Arı poleninin bağışıklık sisteminize yararları vardır. Arı poleninde proteinler, mono ve doymamış yağlar, B, C, D, E vitaminleri, beta karoten, kalsiyum, magnezyum, selenyum, nükleik asit, lektin, sistein maddeleri bulunmakta olup bunların hepsinin bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirdiği ispatlanmıştır. Alerjilere karşı dirençli olmamızda yardımcıdır. Stresi önler. Atletler yüzyıllardan beri enerjilerini ve dirençlerini arttırmak için arı polenini kullanmaktadırlar. Bu konuyla ilgili araştırmalar halen sürdürülmekteyse de, arı poleni ürünlerinin kullanımının uzun süreli etkilerinin, atletlere büyük çapta faydalı olacağı mantıklı bir anlam taşımaktadır. Arı poleninin sağladığı besin yelpazesi düşünüldüğünde, uzun süreli arı poleni ürünlerinin kullanımı vücutlarındaki gerekli besinleri düzenli bir konu için harcayan atletlere ne kadar faydalı olacağı anlam kazanmaktadır. İştah açıcı özelliği sebebiyle zayıflık sorununda kullanılabilir. Kansızlık sorununun giderilmesinde yardımcıdır. Güçlü besleyici özelliği sebebiyle hastalıktan kalkanları en kısa zamanda eski gücüne ve enerjisine kavuşturur. Cinsel performansı artırır.
 • 7

  Zencefil

  Zencefil
  Zencefilin; iştah açıcı, antiseptik, midevi, gaz söktürücü, sindirimi düzenleyici, solunum yollarını açıcı, cinsel gücü arttırıcı ve toksin atıcı etkileri bulunuyor. Zencefil kan damarlarını açar, terleme ve sıcaklık yapar.
 • 8

  Tarçın

  Tarçın
  Tarçın ferahlık verir ve iştah açar. El ve ayaklardaki titremeleri ve damar tıkanıklığını önler. Mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarının dökülmesine ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur. Cinsel isteği arttırır. Gaz söktürücüdür. Kötü kokuları, öksürüğü ve ishali keser. Vücut direncini arttırır. Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Kan Şekerini dengeleyen Tarçın, şeker hastaları için çok faydalıdır.
 • 9

  Hardal

  Hardal
  Erkeklerde cinsel gücü arttırır. Mideyi ve bağırsakları uyararak, sindirimi kolaylaştırır. İştah açar. Kalın bağırsakları çalıştırır. Böbreklerin çalışmasını etkileyerek fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar. Sinirleri kuvvetlendirir, rahatlık sağlar. Kan dolaşımını olumlu yönde etkiler. Zatürre ve bronşite iyi gelir. Romatizma ve siyatik ağrılarını dindirir.
 • 10

  Yasemin

  Yasemin
  Romatizma, mafsal ve nikris ağrılarını giderici ve ateşi düşürücü etkileri ile faydalıdır. Ayrıca, sinirleri yatıştırır ve göğsü yumuşatır. İdrar söktürerek kabızlığı gidermeye yardımcı olur. Cinsel gücü arttırır.
 • 11

  Süsen

  Süsen
  Süsen kökü tozu, hem erkekler hem de kadınlar için güçlü bir afrodizyaktır.
 • 12

  Meyan kökü

  Meyan kökü
  Yüzyıllardır tedavi edici özelliğiyle bilinir. Astım, solunum yolu rahatsızlıkları ve ağız bölgesi iltihaplarında kullanılır. Öksürüğü azaltır, düşük tansiyonu dengeler. Vücuda zindelik verir. Boğaz ağrılarına, ses kısıklığına ve egzamaya iyi gelir. Üst solunum yolları enfeksiyonlarında ise balgam söktürücü etkisi vardır. Mide ülseri ve gastriti tedavi eder. Erkeklerde cinsel gücü arttırır.
 • 13

  Vanilya

  Vanilya
  Vücuda kuvvet verir. Cinsel gücü ve isteği arttırır. Sinirleri yatıştırır ve bunalımı gidermeye yardımcı olur. Ateşi düşürür. Hazmı kolaylaştırır. Solunum yollarını temizler ve öksürüğü kesmeye yardımcı olur. Vanilya Yağı, sinir sistemini uyarıcı etkisi ile mideyi uyarıcı ve cinsel gücü arttırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca, adet söktürücüdür.
 • 14

  Roka

  Roka
  Roka idrar söktürücüdür. Karında biriken suyu boşaltır. Kanın temizlenmesine yardım eder. Sıtma ateşini düşürmekte faydalıdır. Mafsal iltihaplarını gidericidir. Karaciğer ve dalak hastalıkları için yararlıdır. Safrayı boşaltır. Sarılığı giderir. Karaciğer ağrısını geçirir. İştah açar, hazmı kolaylaştırır. Cinsel gücü çoğaltır.
 • 15

  Maydanoz

  Maydanoz
  İdrar söktürür. İştah açar. Maydanoz vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olur. Sağlıklı bir cildin kapılarını açar. İltihaplı yaraların iyileşmesini sağlar. Adet sancılarını keser. Sürmenajda faydalıdır. Adet kanamalarının düzenli olmasını sağlar. Yüksek tansiyonu düşürür. Zayıflatır. Kalbin yorulmasını önler. Kansızlığı giderir. Sivilceli, lekeli, pürüzlü ve kırışık ciltlerde parlaklılık ve pürüzsüzlük verir. Kansere karşı korur. Karaciğer şişliğini giderir. Safra akışını kolaylaştırır. Vücuttaki zehirli maddelerin atılmasını kolaylaştırır. Vücutta biriken suyu boşaltır. Böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Böbrek iltihabı olanlar maydanoz yememelidir. Romatizmada faydalıdır. Mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini önler. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. Anne sütünü azaltır ve böylelikle memelerin şişmesini önler. Cinsel istekleri artırır. Görme gücünü artırır. Damar sertliğine etkilidir.
 • 16

  Kekik

  Kekik
  Kekik kullanımı sağlığımız açısından birçok farklı yönden önemlidir. Serbest radikallere karşı etkili antioksidan etkisi bulunur. Kanserin meydana gelmesini önleyici özelliktedir. Nezle, grip, öksürük, boğaz iltihabı, bademcik iltihabında ve balgam söktürücü sorunlara iyi gelmesi kekik yararları arasındadır. Üst solunum yolları iltihabında kekik çay olarak kullanımının yanında gargara şeklinde de kullanılabilir. Kekik mide, karın ve başağrılarına karşı etkilidir. Ağız kokusuna karşı garagası yapılır. Kolesterol miktarını düzenler. Şeker hastalığına karşı yararlıdır. Sindirimi kolaylaştırması kekik bitkisinin faydaları arasındadır. İdrar söktürücüdür. Cinsel gücü arttırır.
 • 17

  Arı sütü

  Arı sütü
  Bağışıklık sistemini destekler. Antibakteriyel, antivirütik özelliği vardır. Hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Hormonları ve metabolik işlevleri düzenler. Bedensel ve zihinsel yorgunluğa karşı enerji kaynağıdır. Vücuda zindelik kazandırır. Kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Karaciğeri kuvvetlendirir. Sinirsel rahatsızıklar olumlu etkilerde bulunur. Saç dökülmesini önlemede etkildir. Damar sertliğini engellemede yardımcıdır. Ülser gastrit ve kolit gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir. Kansızlık sorununda yardımcıdır. Hafızayı kuvetlendirir. Cinsel performansı artırır. Cilt sağlıgı ve kırışıklığı önlemede olumlu etkiye sahiptir. Adet düzensizliklerinde kullanılır. Yetersiz beslenmeden doğan eksikliği giderici güçlü besleyici özelliği vardır.