"Ankaralı Namık" memleketi Çankırı'da toprağa verildi

Anadolu Ajansı

Evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden, "Ankaralı Namık" olarak tanınan şarkıcı Namık Uğurlu'nun memleketi olan Çankırı'da toprağa verildi.

 • 1

  Evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden, "Ankaralı Namık" olarak tanınan şarkıcı Namık Uğurlu'nun memleketi olan Çankırı'da hüzün hakim.


 • 2

  Kuzey Ankara TOKİ blokları 15. etap 7. kattaki evinin balkonundan düştükten sonra kaldırıldığı Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Uğurlu'nun cenazesi, köyünde toprağa verildi. • 3

  Uğurlu'nun ceze törenine Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Kurşunlu belediye Başkanı Şakir Kaymak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, "Ankaralı Turgut" olarak bilinen şarkıcı Turgut Karataş (ortada), Hakan Taşıyan (solda) ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 • 4

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesine bağlı Yeşilöz köyünün muhtarı Ali Namlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, derin bir üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.


 • 5

  Uğurlu'nun köy okulunun bahçesinde yaklaşık 2 ay önce şehitler için hazırlanan "Sakla gözyaşını annem" isimli şarkısına klip çektiğini dile getiren Namlı, "Ankaralı Namık köy okulunun bahçesinde köy halkının da oynadığı bir klip çekmişti. Klibin tüm gelirini şehit ailelerine bağışlamıştı" dedi.


 • 6

  Uğurlu'nun sürekli köye gelip gittiğini ifade eden Muhtar Namlı, "Köyümüze sürekli gelip giderdi. Köyünü çok severdi, köy sakinleri de onu çok severdi. Köyünü tanıtmak için bu klibi köyümüzde çekmişti. Şimdi çok sevdiği köyünde ebediyete uğurluyoruz" diye konuştu. • 7

  Çankırılı olmasına rağmen Ankara şarkıları ile tanınan ve bu yüzden 'Ankaralı Namık' ismini kullanmayı tercih eden Namık Uğurlu, dün gece 21.30 sıralarında Ankara Keçiören'deki 7'nci kattaki evinin balkonundan düşerek ölmüştü. Ankara polisi olayın intihar mı, kaza mı olduğunu araştırıyor.