Paris'te iki gün: Nereye gitmeli? Ne yemeli? (Paris gezilecek yerler)

Vogue Türkiye

"İlkbaharda nereye gitsek" sorusuna baharın en yakıştığı şehirlerden birisi olan Paris diyebiliriz. Eyfel Kulesi'nden az bilinen lezzetli kafelere, dünyanın en sevilen şehirlerinden Paris'te gezilecek en güzel yerleri Paris gezi rehberimizde bulabilirsiniz.

 • 1

  LA ROTONDE DE LA MOUETTE

  LA ROTONDE DE LA MOUETTE
  Amerikan mimarlık ofisi Roman and Williams tarafından hayata geçirilen la Rotonde de la Mouette Paris’in bu yaz için gözde mekanlarından. Tipik bir Fransız Brasserie’si olan mekan size lezzetli bir le faux filet sunacak.
 • 2

  ANGELINA

  ANGELINA

  Lafı uzatmayalım Angelina’da sıcak çikolata içmek zorundasınız, tadı Paris'in bunaltıcı sıcaklarını unutturacak.

 • 3

  CAVIAR KASPIA

  CAVIAR KASPIA
  Patates üzerinde havyar bir Caviar Kaspia geleneği. 1927 yılında kurulan restoran size servis ve sunumun en iyi örneklerini sunacak.
 • 4

  HOTEL COSTES

  HOTEL COSTES

  Eski bir genelev olan Hotel Costes Paris’i ziyaret eden jet sosyeteye ev sahipliği yapar. Gece otelin nam-ı değer DJ setleriyle eğlenebilir veya otelin girişinde bulunan sadece gül satan çiçeksi Dani Rose’dan çiçek alabilir ya da bir yan mağaza olan mumcusundan otelin imza kokularını içeren mumlarından alabilirsiniz.

  Fotoğraf Kaynak: Styleandsociety.com

 • 5

  CAFE DE FLORE

  CAFE DE FLORE

  Eğer Paris’te hiçbir zaman modası geçmeyecek bir şey varsa o da Cafe de Flore. Tarihi ile insanların ağzını açık bırakan cafe ne yazık ki turistlerin akınına da uğruyor ancak Paris’in meşhur geleneği olan kibrit şeklinde kesilmiş tereyağlı ekmeğinizi rafadan yumurtanızın içine batırıp yemeden dönmeyin.

 • 6

  HOTEL PARTICULIER MONMARTRE

  HOTEL PARTICULIER MONMARTRE

  Monmartre tipik bir Parizyeni anlatır, elinde baget ekmeği boyunda fuları ve marin t-shirt’üyle bir adam ressamların ortasından geçerek romantik romantik yürür. Hotel Particulier karikatürün gerçek tarafını size gösterecek. Gizli bir bahçe içinde Paris’i hissedeceksiniz. Oraya varırken Sacre Coeur’ün yanından ve geçin 5 dakikalığına elinde küçük demir Eiffel kulesi satan satıcılar sayesinde gerçek bir turist olma duygusunu yakalayın.

 • 7

  GRAND PALAIS'DE RODIN SERGİSİ

  GRAND PALAIS'DE RODIN SERGİSİ

  Mona Lisa kadar klişeleşmiş bir diğer eser varsa o da Rodin’in Düşünen Adam heykelidir. Heykeli yakından görün.

 • 8

  LE P’TIT FERNAND

  LE P’TIT FERNAND

  Paris’e kadar gelmişken lokal bir Fransız mutfa��ına da uğrayayım diyorsanız menüden kiraz soslu ördeği seçmelisiniz. Tatlı ve tuzlu birlikteliğine kuşkulu yaklaşanlardansanız Le P’tit Fernand aklınızdaki bütün kuşkuları giderecek.

 • 9

  MARIAGE FRERES

  MARIAGE FRERES

  İnsanların Fransa’dan sipariş edip gümrüğe takılan çay poşetleri boşuna değil. Yaklaşık 300 adet farklı çaya sahip olan çaycı Mariage Freres bir müze sayılabilir. Ki mağazanın hemen karşısında da gerçekten de bir çay müzesi var. Türkiye’de her yerde bulamayacağınız kalitede bir Rize çayını yine mağazadan satın alabilirsiniz. 1854’den beri.

 • 10

  MIZNON PARIS

  MIZNON PARIS

  Ünlü şef Eyal Shani’nin Paris çıkartması Miznon, adını bütün Paris’e duyuran ve restoranın önünde kuyruk oluşturan pita yorumlarının yanı sıra sebzelerden oluşan zengin bir menüye de sahip. Dünyada yiyebileceğiniz en lezzetli karnabahar, tatlı patates ve de enginar burada...

 • 11

  RALPH'S

  RALPH'S

  Ralph Lauren’in hamburgercisi Ralph's'in Paris’in en iyi hamburgerine sahip olup olmadığı tartışma konusu ancak Ralph’s kesinlikle kahve içmek için gitmeye değecek bir yer.

 • 12

  NEHİR KENARINDA GÜN BATIMI

  NEHİR KENARINDA GÜN BATIMI

  Gerçek bir Paris’li olmak istiyorsanız içkilerinizi alıp nehir kenarında gün batımında arkadaşlarınız ile sohbet edip küçük bir apero organize etmelisiniz. İçki önerimiz Aperol Spritz. Adres boylu boyunca Seine nehri...

 • 13

  RITZ PARIS

  RITZ PARIS

  Ritz’de 5 çayı bir İngiltere geleneği ama ilk Ritz de Paris’te doğdu. Uzun yıllar süren ve milyonlarca dolara mal olan renovasyon ardından kapılarını tekrar misafirlerine açan Ritz’i görün, Marcel Proust’un oturduğu koltukta Madelenie’inizi çaya batırın.

 • 14

  ROGER LE GRENOUILLE

  ROGER LE GRENOUILLE
  Fransa’ya gelmişken şu meşhur kurbağa bacağının da tadına bakalım diyorsanız en iyi adres Roger Le Grenouille. Şaka değil kurbağalar Türkiye’den satın alınıp filelerle Paris’e ulaştırılıyormuş.
 • 15

  SCARLET JOHANSSON'IN MISIRCISI YUMMY POP

  SCARLET JOHANSSON'IN MISIRCISI YUMMY POP

  Scarlet Johansson’ın açtığı patlamış mısırcı çok ses getirdi. Marais’deki dükkanda trüflü mısırın tadına bakın, bazen servisi kendisi yapıyormuş.

 • 16

  SHAKESPEARE AND CO

  SHAKESPEARE AND CO

  Küçük Prens’in ilk baskısını veya Paul Eluard’ın Picasso için imzaladığı kitabı satın alabileceğiniz, sayısız değerli baskıyı bulabileceğiniz yer Shakespeare and Co’ya mutlaka uğrayın.

 • 17

  SILENCIO

  SILENCIO

  Yönetmen David Lynch’in sadece üyelerini ağırlayan kulübüne girmek neredeyse imkansız. Paris seyahatiniz öncesinde çevrenizde kulüp üyesi kimse var mı araştırın. Her gün ayrı bir etkinlik düzenleyen kulüpte sanat dünyasının en saygı gören üyeleri ile tanışacaksınız.