Günün öne çıkan 10 haberi (11 Mayıs 2018)

ntv.com.tr

11 Mayıs 2018'de Türkiye ve Dünya'da hangi gelişmeler yaşandı. Teknoloji dünyasındaki yenilikler, sanat ve yaşama dair dikkat çeken haberler, son dakika gelişmeleri ve daha fazlası... İşte günlük koşuşturma içinde gözden kaçırmamanız gereken 10 haber...

 • 1

  1. MÜJDEYİ BAŞKAN VERDİ

  Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, gelecek sezon için UEFA'nın sarı-kırmızılı futbol takımına Avrupa kupalarına katılımla ilgili bir ceza vermeyeceğini söyledi.

 • 2

  2. "PİYASALARDA TEDİRGİNLİK VARSA TEDBİR ALIRIZ" 

  TOBB'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomideki gelişmelere yönelik mesajlar verdi. Seçim üzerinden piyasaların tedirgin edilmeye çalışıldığını söyleyen Erdoğan, "Tedbir almak görevimiz" dedi. Erdoğan yeniden seçilmesi durumunda yüksek faizle mücadeleden zaferle çıkacağını da kaydetti.

 • 3

  3. KHK YETKİSİ AYM'YE GİDİYOR

  CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Bakanlar Kurulu'na KHK çıkarma yetkisi veren yasanın iptali için pazartesi günü Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuracaklarını açıkladı.

 • 4

  4. “MERAL AKŞENER’İN YARDIMCISI OLURUM”

  CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, gazetecilerin sorusu üzerine rakibi Meral Akşener'in ikinci tura kalması durumunda ne yapacağını açıkladı. Hedefinin 100 bin bilgisayar mühendisi yetiştirmek olduğunu da belirten İnce, "Her yıl 10 bin genci yurtdışına göndermeyi planlıyorum" dedi.

 • 5

  5. YOLUN KARŞISINA TRAFİK POLİSİ GEÇİRDİ

  Antalya'da, trafik polisi, yolun karşısına geçemeyen refüjdeki sokak köpeğini ensesinden tutup, taşıdı. Yolun karşısına bırakılan köpek, polislerin etrafında dolandıktan sonra uzaklaştı.

 • 6

  6.  ÇOCUK EVLİLİĞİNDE UTANÇ TABLOSU

  Türk Pediatri Kurumu Kıbrıs'ta bir kongre düzenledi. Kongrede çocukların hem fiziksel hem de ruhsal sağlığına dair birçok konu tartışıldı. Evliliğe zorlanan çocuklar ve istismar da bu konular arasındaydı. Rapor, 2016 yılında gerçekleştirilen 600 bin evliliğin 30 bininin çocuk evlilikleri olduğunu ortaya koydu.

 • 7

  7. TÜRKİYE’NİN YÜZEN KALESİ
  Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) EFES-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nda ilk kez kullanılan milli tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar, kapılarını basın mensuplarına açtı.

 • 8

  8. İŞTE TESLA'NIN TÜRKİYE'YE GELİŞ TARİHİ

  ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın bu sene Türkiye pazarına gireceği bildirildi. Açıklama Tesla CEO'su Elon Musk'tan geldi. Musk Tesla'nın Türkiye pazarına gireceği tarihi açıklayarak "Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım dedi.

 • 9

  9. 'TOKYO’ CANNES KIRMIZI HALISINDA

  71.Cannes Film Festivali tüm hızıyla devam ederken. kırmızı halı görünümleri filmler kadar ilgi çekiyor. La Casa de Papel'deki Tokyo karakteriyle kariyerinde zirve yapan Ursula Corbero ilk kez çağrıldığı festivalde yeni imajıyla kırmızı halıya damga vuran isimlerden biri oldu. 

 • 10

  10. ‘FİNALDE KİM ÖLECEK?' (BİLGİSAYARIN TAHMİNİ)

  Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin heyecanla beklenen 8. final sezonuna 1 yıl olsa da diziyle ilgili her yeni detay ilgi çekiyor. Jonathan Quinlan'ın bugüne kadarki en büyük savaş sahnesini çektiklerini duyurmasının ardından final sezonuda kimlerin öleceği tekrar tartışma konusu oldu. Boston'da bulunan bir bilgisayar şirketi ise yazdığı algoritmayla tartışmaya bilimsel bir boyut kazandırdı.