Meclis'te gerginlik

TBMM Genel Kurulu'nda anadilde savunma yapmaya imkan veren düzenlemenin görüşülmesi sırasında gerginlik yaşandı.

 • 1

  Meclis'te gerginlik

  TBMM Genel Kurulu’nda anadilde savunma yapılmasına imkan veren düzenlemenin görüşülmesi sırasında gerginlik çıktı. MHP ve BDP’li vekiller yumruklaşmanın eşiğine geldi.
 • 2

  Meclis'te gerginlik

  Görüşmeler sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, tasarının resmi dil ve yargı diliyle ilgili bir sakıncasının olmadığını ifade ederek, ''Milletimizin hassasiyetlerini kaşıyarak, nifak sokmak doğru bir şey olmasa gerek'' diye konuştu.
 • 3

  Meclis'te gerginlik

  MHP milletvekilleri, Aydın'ın, ''nifak'' ifadesine tepki gösterdi. MHP Adana Milletvekili Seyfetin Yılmaz ile Ahmet Aydın arasında sözlü sataşma yaşandı.
 • 4

  Meclis'te gerginlik

  Bu arada tartışan MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk ile BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken birbirlerinin üzerine yürüdü. Araya giren milletvekilleri, her iki milletvekilini sakinleştirmeye çalışırken tartışma büyüdü.
 • 5

  Meclis'te gerginlik

  Aynı anda MHP'li Seyfettin Yılmaz ile Ahmet Aydın da birbirlerinin üzerine yürüdü. Diğer milletvekillerinin de tartışmaya katılması üzerine Genel Kurul'daki gerginlik arttı. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, gerginlik üzerine birleşime ara verdi.