Hava durumu: Sıcaklık batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak (Bugün hava nasıl olacak?)

Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan tahminlere göre bugün yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları perşembe ve cuma günleri yağışla birlikte yağış alan yerlerde biraz azalacak, ancak hafta sonu tekrar artacak.

İHA - ntv.com.tr 05.03.2020 - 14:05

Hava durumu: Sıcaklık batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak (Bugün hava nasıl olacak?)

Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre, hava durumunda bugün batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 

Rüzgarın; Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. 

Gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyıları ile Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı

Yurdun iç ve batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Muğla ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyıları ile Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

BU HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK? (SICAKLIKLAR ARTIYOR)

Hafta sonu ise yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkarak 20-25 derece civarında olması bekleniyor. İstanbul cuma biraz serin ve hafif yağmurlu, hafta sonu ise yine ılık olacak. İzmir'de hafta sonu sıcak bir hava olacak ancak pazar akşamı yağmur var. Doğu ve Güneydoğu'ya ise yoğun çöl tozu geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, bugün hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu 17

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

Adana: Parçalı bulutlu 23

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 25

Trabzon: Az bulutlu 23

Erzurum: Az bulutlu ve açık 9

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 19

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Sayfa Yükleniyor...