2010 yılında 100. yaşını kutlayan Alfa Romeo’nun bir asırlık tarihsel sürecini taçlandıran Alfa Romeo Giulietta, hem göz alıcı İtalyan tasarımı hem de yürüyen aksam ve yenilikçi motor teknolojileriyle dikkat çekiyor.

İlişkili Haberler


1.4 litrelik 120 bg, 1.4 litrelik 170 bg ve 1.8 litrelik 235 bg gücündeki benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.6 litre 105 bg’lik turbo dizel motor, Alfa Romeo Giulietta’nın motor yelpazesini oluşturuyor.

Tofaş CEO’su Ali Pandır, 5 yıllık stratejik plan çerçevesinde Fiat Grubu’nun “incisi” haline gelen Alfa Romeo’nun tüm dünyada sürekli ivme kazanan ve yükselen marka değerine dikkat çekti. Yeni gelecek ürün atılımları ile 2014 yılında Türkiye’de de yılda 4 bin adete yaklaşan satış hedefleri olduğunu dile getiren Pandır, Alfa Romeo için Giulietta’nın kendileri için uğurlu bir başlangıç anlamına geldiğini de belirtti. Alfa Romeo Marka Direktörü Arzu Çolakoğlu ise Alfa Romeo Giulietta için aldıkları ön siparişle şimdiden 100 adeti aşkın satış yaptıklarını, sene sonu hedeflerini de yeni Giulietta sayesinde revize ettiklerini ve 750 adetlik toplam satışa ulaşacaklarını dile getirirken, 2011’de ise İtalyan markanın öncelikle 1000 adet sınırını aşmasını hedeflediklerini vurguladı.