Artık Formula 1 aracı ile Ford pikap karışmayacak!

Ferrari Ford ile yasal anlaşmazlığını çözüme kavuşturduktan sonra 2011 Formula 1 otomobilinin ismini yeniden değiştirdi.

Artık Formula 1 aracı ile Ford pikap karışmayacak!

Ferrari başlangıçta İtalya'nın birleşmesinin 150. yılını kutlamak için otomobiline F150 adını vermişti, ama Ford bunun F-150 pikabının satışlarını düşüreceğinden korkmuştu.


Ford kanuni işlem başlatınca İtalyan şirketi otomobilin ismini F150th Italia olarak değiştirmişti. Şimdi uzlaşmaya varıldı ve otomobilin ismi bu sefer Ferrari 150° Italia olarak değiştirildi.

Ferrari resmi sitesinde yaptığı açıklamada, “sağduyunun galip geldiğini” ve “birinin bir Formula 1 otomobilini bir pikapla karıştırması riskini sıfıra indirmek amacıyla” otomobilin ismini değiştirdiğini belirtti.

Artık Formula 1 aracı ile Ford pikap karışmayacak! - 1 İsmi nedeniyle Ford'un dava açmasına neden olan araç

Ferrari sitesindeki 'Horse Whisperer' (Atlara Fısıldayan Adam) sütununda, “Görünüşe göre eski ismin Okyanusun diğer yanındaki insanların kafasını çok karıştırması ihtimali varmış. Aynı zamanda F'nin atılması ve İngilizce 'th' takısının yerine eşdeğer İtalyan sembolünün getirilmesi sayesinde otomobilin ismi tamamen İtalyanlaştırılmış olacak,” diye yazdı.

Sayfa Yükleniyor...