Audi Q3 tanıtıldı

Şirket merakla beklenen Q3’ü gelecek ay Şanghay Otomobil Fuarı’nda gerçekleşmesi planlanan resmi galası öncesinde tanıttı.

13.04.2011 - 22:01

Audi Q3 tanıtıldı

Q3 Audi’nin üçüncü SUV’u olacak. Markanın önceki SUV’ları daha büyük Q5 ve 'devasa' Q7 idi. Her iki SUV da ilk satış hedeflerini aştı.


Yeni beş kapılı Q3 kısa süre önce revize edilen VW Tiguan ile aynı platform yapısını temel alıyor ve ayrıca Tiguan’daki enine monte edilmiş motorları ve vites kutusu kombinasyonlarını kullanıyor. Q3 sade ve süssüz gövdesi ile mevcut Audi tasarım dilinden izler taşıyor.

Üretim otomobili tek çerçeveli ızgara, yan paneller boyunca devam edip bagaj kapağını çevreleyen hatlar gibi kendine has Audi tasarım öğelerini bünyesinde barındırıyor. Araçta 2007’de Şanghay’da sergilenen Cross Coupe küçük SUV konseptinin keskin bir şekilde inen tavan hattına yer verilmemiş.

Q3 ilk başta biri dizel diğer ikisi benzinli üç farklı 4 silindirli motor seçeneği ile satışa sunulacak. Daha sonra seriye yeni bir dizel motor daha eklenecek. Bütün motorlarda fren ile enerji geri kazanımı, durdurma-çalıştırma, direk enjeksiyon ve turbo besleme bulunacak.

Benzinli motorlarda 2 litrelik 170 veya 211 beygirlik güç seçenekleri sunulacak. Dizel motorlarda ise yine 2 litrelik ancak 140 veya 177 beygir gücünde güç kaynakları sunulacak.

Audi Cross Coupe quattro konsepti Audi Cross Coupe quattro konsepti

Aracın satışına 2011 haziran ayında başlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...