İngiltere’de Repairacar adında bir şirket, süper otomobilleri müşterilerin evlerinden tamir atölyesine ve atölyeden evlere sürmek üzere çok özel birini arıyor.

İlişkili Haberler


İşe alınacak kişi Aston Martin’den tutun da Ferrari’ye, hatta Zonda’ya ve Bugatti Veyron’a kadar uzanan otomobilleri sürme fırsatı elde edecek ama toplu taşımacılığı da kullanması gerekecek.

Bir şirket sözcüsü, “İşe giren kişinin İngiltere’nin ve Avrupa’nın her yerinden şirkete kadar toplu taşıma hizmetlerini kullanarak geri dönmesi gerekecek” dedi.

Yani dünyanın en iyi süper otomobillerinden bazılarını kullanma şansı karşılığında otobüste veya trende birkaç saat geçirme zorunluluğu getiriliyor.

Şirket iş tanımı ile ilgili şöyle diyor: “Bu yetenek gerektiren son derece özel bir görev. Bugatti Veyron gibi bir otomobili kullanmak Ford Focus kullanmaya göre çok farklı bir deneyimdir. Bu araçların çoğu yüz binlerce sterlin fiyata sahip, dolayısıyla doğal olarak direksiyon hakimiyeti iyi birine ihtiyacımız var. Bu iş genç bir yarışçıya göre değil.”

İşin yıllık kazancı 30.000 Sterlin (75.000 lira) civarı artı toplu taşımacılık masrafları olacak. En az on yıllık yüksek performanslı araç sürme deneyiminin arandığı işe Nisan ayı sonuna kadar başvurulabiliyor.