Volkswagen aplikasyon yarışması “App My Ride”ın parçası olarak tasarımcıları, programcıları, geliştiricileri ve ilgilenen kullanıcıları geleceğin Bilgi-Eğlence sistemleri için uygulamalar geliştirilmesine yardımcı olmaya davet ediyor. Volkswagen bu yarışmayla ürünlerinin daha fazla geliştirilmesi için, “open innovation - açık yenilik” fikrini kullanan ilk otomobil üreticisi oldu.

İlişkili Haberler


“App My Ride” adındaki yarışmada kullanıcılar Volkswagen ile ortaklaşa yeni Bilgi-Eğlence uygulamaları geliştirebilecekler. Bir uzmanlar jürisinin seçeceği birinciye yaratıcılığına karşılık özel ödüller verilecek. Volkswagen Grup Araştırma Bölümü Başkanı Prof. Dr. Jürgen Leohold, “Buradaki amacımız uluslararası geliştirici topluluğunu, geleceğin sisteminin tasarlanmasında rol üstlenmeye davet etmek” dedi. Belirli cihazlar için online bir mağaza üzerinden edinilebilen app ya da uygulama programları adı verilen bu yazılımlar akıllı telefonların patlama yapmasına katkıda bulundular. Kullanıcılar tarafından tasarlanan uygulamalar (Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik) bu patlamada büyük bir öneme sahip. Apple ve Google gibi şirketler bu neredeyse tükenmez yenilik kaynağından başarıyla yararlanıyor.

Volkswagen’in “App My Ride” yarışmasındaki yenilik ajansı ortağı Hyve AG’nin CEO’su Dr. Johann Füller, “Şu anda sessiz bir devrim gerçekleşiyor” diye açıkladı ve ekledi “İnternet’in müşteri odaklı kültürü kullanıcıların eline müthiş bir güç veriyor. Önde gelen organizasyonlar bu gücü kullanarak daha iyi çözümler geliştirmeye ve rekabetçiliklerini geliştirmeye başlıyor”. VW “App My Ride” yarışmasının da tam bunu hedeflediğini ifade ediyor.

Daha detaylı bilgi için app-my-ride.volkswagen.com adresinden firma ile irtibata geçilebiliyor.