Bebeğe hazır mısınız?

Anne ve baba adayları için hamilelik ve doğum süreci her zaman heyecanlı, bir o kadar da stresli geçer. Bu telaşlı günlerin stresini azaltmak ise ancak doğru bilgilenme ile mümkün.

26.04.2013 - 19:10

Bebeğe hazır mısınız?

40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci geçirerek, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyor.
Hamilelik sürecinin sağlıklı şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne-baba adaylarını doğru bilgilendirmeyi amaçlayan doğuma hazırlık kursları; Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri’nde 2 Mayıs Perşembe günü başlayacak.

HAFTA HAFTA KURS PROGRAMI
BİRİNCİ HAFTA: Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

İKİNCİ HAFTA: Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra; anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA: Kursun üçüncü haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendiriliyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

DÖRDÜNCÜ VE BEŞİNCİ HAFTA: Eğitimin son haftalarında erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra; ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor.

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888
Katılım ücretsiz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...