Makyaj yapmak ve süslenmek birçok insan için hayata daha pozitif bakma yollarından biri. Bazıları için ise bir anlamda kendini ifade etme şekli.

Fatih Akdan da insanların makyaj yaparken yüzlerinden aynaya yansıyan duyguları fotoğraflarıyla anlattı. HIV/AIDS hakkında önleme ve bilinçlendirme çalışmaları yapan ve HIV/AIDS ile yaşayanlara destek hizmeti veren Pozitif Yaşam Derneği de “Buradan Yetkililere Süslenmek İstiyoruz” projesinde yer aldı.

Genç, yaşlı, kadın, erkek, öğrenci, ressam, bankacı, sporcu, tiyatro oyuncusu, makyaj sanatçısı kısaca toplumun her kesiminden birçok gönüllü de projeye destek olmak için ayna karşısına geçti. Kimisi süslü tuvalet masasında, kimisi vapurda, kimisi kuliste, kimisi de ofisinde...

GELİR, POZİTİF YAŞAM DERNEĞİ'NE BAĞIŞLANACAK
Proje’nin isim babası ve serginin sembolü haline gelen karikatürün sahibi ise Karikatürist Metin Üstündağ. Mizah kalemini çoğu zaman toplum, kadın-erkek ilişkileri, bastırılmış duygular ve önyargılar gibi konuları hicvetmek için kullanan Metin Üstündağ, karikatürleri ile projeye destek verdi.

Sergi kapsamındaki fotoğraf satışlarından sağlanacak gelir Pozitif Yaşam Derneği’ne bağışlanacak.

“Buradan Yetkililere Süslenmek İstiyoruz” sergisi 14 Ekim’de Point Otel’de açılacak ve 1 Kasım 2010 tarihine kadar görülebilecek.

Detaylı bilgi için: www.buradanyetkilileresuslenmekistiyoruz.com