Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde dönüşüm başladı

İstanbul Üniversitesi'nden ayrılan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yerinde dönüşüm yapılıyor. Eski binalar yıkılıyor, yerine yenileri yapılıyor.

Haberler - NTV Haber 23.11.2018 - 11:51

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde dönüşüm başladı

Türkiye'nin en önemli tıp fakülteleri arasında yer alan Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yerinde dönüşüm başladı.

Fakültenin binaları teker teker yıkılıyor, yerine yenileri yapılıyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, dönüşüm çalışmalarıyla ilgili, “Cerrahpaşa'nın ön tarafına çelik konstrüksiyon binalar yapılıyor. Eğitim ve sağlık hizmetleri de bir yandan aksamadan devam ediyor. TOKİ ile anlaşma yapıldı, üniversitemizin Avcılar'da bulunan arazilerinde yeni binalar yapılacak ve hizmetimiz daha kaliteli ve modern devam edecek“ değerlendirmesinde bulundu.  

Şu ana kadar 6 binanın yıkımı tamamlandığını ancak yenilenmeyecek binaların da bulunduğunu söyleyen Gönen, “Ön taraftaki binalar peyderpey yıkılıyor ama burada yıkılmayacak, tarihi olan ve Anıtlar Kurulundan tescilli binalarımız var. Bunlardan bir tanesi hemen girişteki bina, ora da zaten tıp müzesi oldu” dedi.

“GÜÇLENDİRME BİTİNCE AMFİLERLE İLGİLİ SORUNUMUZ DA KALMAYACAK”

Hasta kabulü ve eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Dekan Gönen, “Şu anda acil servisi taşıyoruz. Yeni acil serviste hizmet vermeye devam edeceğiz. 300-400 kişilik amfilerimizin olduğu binalar var, orayı güçlendiriyoruz, güçlendirme bitince amfilerle ilgili sorunumuz kalmayacak” diye konuştu.  

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yeni yapılan binaların tek bir yapı olarak tasarlandığını aktaran Prof. Gönen, “Yeni yapılacak binada hepsinin altından birbirine geçiş olacak. Bazen hastalar dışarıdan taşınmak zorunda kalıyordu, hepsi bitmiş olacak” ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...