Dr. Öz'den zayıflatıcı ürün savunması

Kendi Adını taşıyan TV programında zayıflatıcı ürünleri önerdiği için suçlanan, Amerika’nın Doktoru” lakaplı Dr. Mehmet Öz, ABD Senatosu'nda verdiği ifade hakkında açıklama yaptı.

19.06.2014 - 11:26

Dr. Öz'den zayıflatıcı ürün savunması

Her gün milyonlarca Amerikalı'nın izlediği televizyon programında tanıtılan ve kilo kaybına yardımcı olduğu ileri sürülen ürünlerle ilgili ABD Senatosu'na önceki gün verdiği ifadesinde; programında önerdiği ürünlerin işe yaradığına inandığını ve ailesine de tükettirdiğini söyleyen Dr. Öz, Hürriyet’e yaptığı yazılı açıklamada, “Bu dolandırıcılığın artmasından ben de sorumlu olduğum için ifade verdim. Bu ürünleri tanıtırken kullandığım heveslendirici dil, bu sorunu daha kötü yaptı“ ifadesini kullandı.

Dr. Öz'ün ifade sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Senatoya verdiğim ifadeden bazı karmaşık konularla yüzleşmek ve tüm mevcut oyuncuların katılımıyla, tüketicileri korumaya yönelik ileri adımlar atabilmek için gerçekleşen bu zorunlu işbirliğinden dolayı çok memnunum. Yıllardır benim ilgi alanımdaki hiçbir ürünü satmaya hevesli olmamama rağmen, bu ürünleri kapsayan araştırmanın bir değeri olduğunu hissettim. Burada ifade vermeye gelmemin nedeni ise bu dolandırıcılığın çoğalmasında benim sorumlu bir rolümün olması ve benim kullandığım heveslendirici dilin bazen bu sorunu daha kötüye götürmüş olmasıdır. Bu ürünlerle ilgili görüşlerimi açıklamamış olsaydım, izleyicilere olan görevimi yerine getirmemiş olurdum. Gelecekte umut verici araştırma ve ürünleri tartışırken daha dikkatli olacağım. Ama bu duruşmaya katılan mevcut herkesin kilo kaybı dolandırıcılığı sorunları ile başa çıkma yolu bulabilmek adına birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...