LÖSANTE açıldı (Ücretsiz kanser tedavisi yapacak)

LÖSEV’in 400 yatak kapasiteli çocuk ve yetişkin hastanesi, LÖSANTE’de kanser hastaları ücretsiz tedavi edilecek. Kampüste, lösemi hastası çocuklara ücretsiz eğitim verecek bir kolej ve aileler için hastane oteli de var.

NTV Haber 09.06.2016 - 18:45 | Son Güncelleme : 09.06.2016 - 18:50

LÖSANTE açıldı (Ücretsiz kanser tedavisi yapacak)

LÖSEV'in çocuk ve yetişkin hastanesi LÖSANTE Ankara'da açıldı.

Yeni kampüste daha önce olduğu gibi yalnızca lösemi hastası çocuklara değil, her yaştan hastaya kanserin yanı sıra diğer branşlarda da hizmet verilecek.  

LÖSEV Başkanı Üstün Tezer, “Şimdilik sadece lösemi ve kanser hastası çocuklarla başladık. Akabinde hemen erişkin hastalarımıza da bakacağız, sonra tıbbın tüm dalları cerrahi, ortopedi, kadın doğum, estetik cerrahi gibi bütün dalları ile de hizmet vereceğiz” dedi.

KANSER TEDAVİSİ TAMAMEN ÜCRETSİZ YAPILACAK

LÖSANTE'de kanser hastaları tamamen ücretsiz tedavi edilecek, diğer branşlarda ise özel hastane farkı alınacak.

400 yatak kapasiteli hastanede 78 yoğun bakım yatağı, 12 de ameliyathane var. Hastane ile birlikte kanser hastası çocuklara ücretsiz eğitim verecek kolej ve hastane oteli de açıldı.

KAPASİTE ARTIRIMI İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞINDAN İZİN BEKLENİYOR

Ancak LÖSANTE’de bu kapasitenin ancak 5'te birinin kullanılabileceğini belirten Tezer, “400 yatağa göre kurgulandı ama şimdilik Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereği 75 yatağa göre açıldı. Kanser genetiğinde çalışmak istiyoruz ama oralara da kadro alamıyoruz” diye konuştu.

LÖSEV yönetimi, kapasitenin artırımı için Sağlık Bakanlığı’ndan izin bekliyor.

Sayfa Yükleniyor...