Hastanelik eden zayıflama hapına toplatma

İçtiği zayıflama hapı nedeniyle hastalanan Nilüfer Gülmez'in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Hapla aynı seri numaradaki kutuların Balıkesir'deki eczanelerden toplanarak, İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne gönderileceği belirtildi.

Anadolu Ajansı 23.07.2012 - 14:00

Hastanelik eden zayıflama hapına toplatma

Balıkesir'de radyodan duyarak sipariş ettiği zayıflama hapını kullandıktan sonra rahatsızlandığı iddia edilen 35 yaşındaki Nilüfer Gülmez'in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Makinelere bağlı olan ve böbrekleri başta olmak üzere organlarında ciddi rahatsızlık bulunan Gülmez'in babası Mehmet Gülmez, kızından iyi bir haber almak ümidiyle 16 gündür hastaneden ayrılmıyor.

Yoğun bakım bekleme salonunda kalan ve ihtiyaçları dışından buradan ayrılmayan baba Mehmet ve anne Neriman Gülmez'in günlerdir gözüne uyku girmiyor. Anne Gülmez, kızının ilk zayıflama hapını kullanmasından sonra kalple ilgili sıkıntı yaşadığını ardından bir iki gün sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ise kullanılan hapla aynı seri numaradaki kutuların Balıkesir'deki eczaneler ve diğer satış noktalarından toplayarak, Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'ne gönderecek.

Öte yandan, genel müdürlüğe gönderilen Gülmez'in kullandığı hapla ilgili incelemelerin ise sürdüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...