Hilvan'da ishal vakaları

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde, son bir haftada, 150'ye yakın kişi, ishal şikâyetiyle hastaneye başvurdu. İshal vakalarının içme suyuna kanalizasyon karışması sonucu oluştuğu düşünülüyor.

Anadolu Ajansı 23.09.2010 - 01:02

Hilvan'da ishal vakaları

İlçede son günlerde çok sayıda kişi ishal ve karın ağrısı şikâyetiyle Hilvan ve Şanlıurfa'daki hastanelere başvuruda bulundu.

''Gastroenterit (Mide-bağırsak iltihabına bağlı rahatsızlık)'' teşhisi konulan hastaların büyük kısmı ayakta tedavi edilirken, bazıları müşahede altına alındı.

Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri de Hilvan'da son bir haftada, gastroenterit vakalarında artış tespit ettiklerini söyledi.

İLÇEDE SAĞLIK TARAMASI YAPILIYOR
İshal şikâyetiyle Hilvan Devlet Hastanesine son bir hafta içerisinde 150'ye yakın hastanın başvurduğunu bildiren yetkililer, şunları kaydetti:

''Bu vakalardan 17'si müşahede altına alınmış olup, genel durumları iyidir. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçede çalışmalarına devam etmektedir. Çevre sağlığı ekipleri de bölgede su numuneleri almakta, su klorlama çalışması yapmaktadır. Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü ve Hilvan Sağlık Grup Başkanlığı ekipleri ilçede sağlık taraması yapmakta, vatandaşları bilgilendirmektedir. Hastalığın içme suyuna kanalizasyon karışması sonucu oluştuğu üzerinde durulmaktadır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...