İlk soru: Yüzüm nasıl oldu

Türkiye'nin yüz nakli operasyonlarına imza atan Prof. Ömer Özkan, kısmi yüz nakli yapılan Recep Kaya'nın uyandıktan sonra ilk olarak yüzünün nasıl olduğunu sorduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 02.01.2014 - 17:48

İlk soru: Yüzüm nasıl oldu

Türkiye'nin 7'nci yüz nakli yapılan Recep Kaya'nın Akdeniz Üniversitesi Hastanesindeki tedavisi sürüyor.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, kısmi yüz nakli yapılan Kaya'nın 3 gündür normal serviste takip edildiğini, sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Kaya'ya sadece yüzün orta kısmının nakledildiğini, bu durumun tedavi sürecini de hızlandıracağını ifade eden Özkan, "Diğer yüz nakillerine göre daha kısa sürede kendisini toparlayacaktır. Yemek yemesi, konuşması daha kısa sürede olacak" dedi.

Recep Kaya'nın şu anda konuşamadığını, yazıyla ve göz hareketleriyle anlaştıklarını dile getiren Özkan, Kaya'nın yüzünü çok merak ettiğini vurguladı.

Kaya'nın, bir an önce yüzünü görmek istediğini anlatan Özkan, "İlk sorduğu soru, 'Yüzüm nasıl oldu' oldu ancak yüzünü görmesi için bir süreç var. 1 aydan önce yüzünü görmesi mümkün değil, ödemin gerilemesini bekliyoruz" diye konuştu.

Zehirlenme sonucu tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde hayatını kaybeden Ali Emre Küçük'ün (34), bağışlanan yüzü, 28 Aralık 2013'te Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibince Recep Kaya'ya nakledilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...