'Kanseri de Kıtaları da Aşarız!'

17 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan 35. Avrasya Maratonu’nda Kanserle Dans Derneği’nin 300 gönüllüsü “Kanseri de Kıtaları da Aşarız” sloganı ile yürüyecek.

15.11.2013 - 14:07

'Kanseri de Kıtaları da Aşarız!'

Kanserle mücadele için “herkesi piste davet eden” ve sosyal medyada 21 bin takipçiye sahip olan Kanserle Dans Derneği, Kıtalar Arası Avrasya Maratonu’nda yaklaşık 300 gönüllüsü ile “Kanseri de Kıtaları da Aşarız” diyecek.

Maratonda yer almak için New York, Samsun, Ankara, Van, Erzurum, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Rize, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Trabzon, Mersin gibi birçok merkezden gelen katılımcılar kanserle dans eden tüm hastalar için yürüyecek.

Demet Sağıroğlu ve ünlü aranjör Cihan Sezer tarafından, hastalıkla yüzleşenlerin kanserle dansına eşlik edecek özel bir jingle hazırlandı. Yürüyüşe dernek adına katılacak ünlüler arasında Balçiçek İlter de bulunuyor.

Maraton öncesinde ise İstanbul’da gerçekleşecek olan Marathon EXPO 2013’da, 14, 15 ve 16 Kasım günleri Sinan Erdem Spor Salonu'nda Kanserle Dans standında yerlerini alacaklar. 16 Kasım Cumartesi günü dernek kurucularından Esra Bayraklı da Kanserle Dans standında olacak. Ayrıca Kanserle Dans ailesine bu anlamlı yolda; “Kanser Savaşçıları Ailesi”, “Hayata Renk Ver Derneği”, “Tıbbi Onkoloji Derneği” ve “Europa Donna (Meme Hastalıkları Koalisyon Derneği)” eşlik edecek. Bu maratonda onlarla olup destek vermek isteyenler 17 Kasım Pazar sabah 08:00’da Altunizade Metrobüs durağı önünde Kanserle Dans Derneği üyeleri ile buluşabilir.

“KANSERLE DANS” GLOBAL ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDIYOR
Ocak 2013’te New York'da dernekleşen “Kanserle Dans” kısa sürede başarılı etkinliklere imza attı. Şubat ayında dört büyük spor kulübü; Galatasaray USA, Fenerbahçe USA, Beşiktaş USA ve Trabzonspor USA’nın katılımıyla İzmir USA'nin ev sahipliği ile Kanserle Dans, ilk bağış yemeğini New York'da gerçekleştirdi. Bağış yapanların arasında Türk kulüplerinin Amerika ayaklarından, Amerikalı şirketlere, Hindistanlı kurum ve kuruluşlarına kadar geniş bir kitle mevcut.

Derneğin gönüllü çalışmalarla tamamladığı “Annedeki Kitle” adlı kitap, çocuklara kanseri anlatıyor. Hayata Renk Ver Derneği ile ortaklaşa hazırlanan “Sevim’in Boya Kitabı” ise arkadaşında olan kanseri çocuğa anlatan bir boyama kitabı. Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte hazırlanan “Can ve Canavar” DVD’sinin yanı sıra, “Kök Hücrem ve Ben” kitapçığı, Kolon Kanseri ve Kolonoskopi broşürü, meme kanseri belgeseli devam eden çalışmalardan bazıları.

Derneğin Türkiye’deki ilk destek ve bağış etkinliği 17 Mayıs 2013'de Etiler Şamdan'ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Tanıtım ve destek kokteylinde, katılımcılar arasında kendisi veya sevdiği kanserle dans etmiş ünlü isimler, onkologlar, cerrahlar ve ilaç firmaları ve hastanelerin yöneticileri, Kanserle Dans Ailesi’nin üyeleri de yer aldı. Kokteylde toplanan yardımlarla, “Kanserle Dans” edenlere psikolojik yardım, tedavi sonrası iş imkanı sağlamak amacıyla hazırlanan projelerin altyapısı oluşturuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...