Kırmızı reçetelerin sırrı çözüldü

İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden çalınan ve ağır psikolojik ilaçların yazılabildiği 14 adet kırmızı reçetenin izini süren sağlık müfettişleri, reçetelerin bir doktor tarafından yazıldığını tespit etti.

ntv.com.tr 29.06.2016 - 09:40 | Son Güncelleme : 29.06.2016 - 09:58

Kırmızı reçetelerin sırrı çözüldü

Çalınan kırmızı reçetelere çok ağır ağrı kesici olarak bilinen bir ilacın yazıldığı tespit edilirken reçetelerdeki imzanın da ilaç bağımlılığı nedeniyle mesleğini yapamayan uzman doktor M.B.Ö.’ye ait olduğunu belirledi.

Vatan'ın haberine göre, eczane sistemleri üzerinde yapılan incelemelerde de doktorun aynı ilacı farklı tarihlerde reçete ederek aldığı belirlendi. Yapılan incelemede bağımlı olan doktor M.B.Ö.’nün, doktorluk yaptığı yıllarda kendisine zimmetlenen kırmızı reçete koçanları ile ilaç suistimaline devam ettiği tespit edildi.

Son olarak Mayıs ayında da Dr. M.B.Ö.’nün kaşesini taşıyan kırmızı reçete ile bir eczaneye gelen bir kişinin fark edilmesi üzerine eczaneci durumu Göztepe Polis Merkezi’ne bildirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, doktorla ilgili geçmişe yönelik inceleme başlattı. Türkiye geneli eczacı odaları ve hastaneler uyarıldı. Uyarıda uzman doktorun kaşesinin bulunduğu kırmızı reçetelerle ilgili polise başvurulması istendi.

Sayfa Yükleniyor...